Home

Po delší pauze jsme tu opět měli turnaj v bowlingu. Tentokráte jsme se pořádání ujali my, Orel jednota Nové Město na Moravě. Poněvadž tým z Bystřice měl nějaké problémy se sestavou, zúčastnila se turnaje pouze 4 mužstva. Čebín „A“, Čebín „B“ a Nové Město „A“ a „B“. Místem konání byla bowlingová dráha zde ve Městě.

Systém turnaje nebyl příliš složitý. Každý tým musel odehrát 4 hrací kola, z čehož se škrtaly 2 nejhorší náhozy. V jednotlivcích se ze 4 náhozů škrtal 1.

Naše Áčko si dělalo šance na vítězství a své plány v prvním kole i splnily, ale pouze s malým náskokem na Áčko Čebína. Druhé kolo bylo ještě lepší a náš tým si vybudoval několika bodový náskok. Třetí místo suverénně okupovalo naše Béčko, kdy Josef Dvořák byl k nezastavení a po 2 kolech těsně vedl soutěž jednotlivců.

Druhá půle turnaje se pro nás ovšem nevyvíjela dle předpokladů. Čebín převzal otěže a několika bodový náskok vzal na svou stranu. Pepa Dvořák pokračoval ve zdařilém výkonu, ale v patách mu byl hlavně Petr Koláček z Čebína. Díky škrtání nejhoršího výsledku jsem byl ve hře o prvenství i já, ale mé šance byly značně menší stejně jako šance několika dalších hráčů.

Poslední kolo se ovšem opět nevyvarovalo chyb a naše šance na vítězství se rozplynuly. Pepa Dvořák zabojoval a zahrál svůj nejlepší nához, který činil 179b. Tento výkon mu přinesl těsné vítězství nad Petrem Koláčkem o pouhé 2 body, kdy Petr naházel v posledním kole 151b. Třetí místo jsem díky výkonu 147b uhájil já, ale opět jen těsně před Pepou Kuchtou a Pavlem Peňázem, který hlavně díky velmi podařenému výkonu ve 3. a 4. kole dosáhl na 5.místo.

Nejvyrovnanější výkon nakonec předvedlo Áčko Čebína, které ve 14 náhozech dokázalo získat 1923 bodů. Druhé místo jsme obsadili my, Áčko NMNM s 1859 body. Třetí místo se součtem 1777 bodů obsadilo naše Béčko a poslední příčku obsadilo Béčko Čebína se 1439 body.

Turnaj bych zpětně ohodnotil kladně. Sice jsme nedokázali zvítězit, ale rozdíl nebyl příliš vysoký. Jednotlivce dokázal bezchybným výkonem vyhrát Pepa Dvořák, takže alespoň v jednotlivcích jsme Čebín porazili. Navíc z prvních 5 míst jsme obsadili 4!

Ceny zajistila p. Kučerová z jednoty Orel Bystřice nad Pernštejnem, za což jí děkujeme. Dle kuloárních informací se další turnaj, tentokráte turnaj dvojic, uskuteční během května. Tak doufám, že dokážeme uspět ještě víc než dnes…

Podporují nás ...

město Nové Město na Moravě
Kraj Vysočina
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Odkazy

eflorbal.cz
LEXX
Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.