Seriál rozhovorů #2 - Pavel Humlíček

Zdravím čtenáře, je tu druhý díl našich rozhovorů - tentokrát s kapitánem starších žáků, Pavlem Humlíčkem.

1) Blíží se závěr sezóny, s žáky jste na 3. místě v tabulce, myslíš, že se dostanete na kvalifikační turnaj? (1.-2. místo)

To je těžké říct, řekl bych na to určitě máme, ale záleží na tom, jak se k tomu postaví i zbytek týmu a kolik jsou schopní tomu dát.

2) V čem byste se jako tým měli zlepšit, abyste poslední 4 zápasy vyhráli?

Podle mě je to rozhodně přístup k tréninkům a chování se mezi sebou. Na tréninku se často stává, že se trenér poslechne až na potřetí a cvičení se provádí stylem "jen aby se neřeklo". Rozhodně by to taky chtělo u hry začít i trochu přemýšlet a nahrávat si.

3) Máte mladé trenéry, Dana a Míšu, věkově teprve 16-17letí, jak je tým bere? Mají dostatečný respekt?

Myslím si, že je problém trochu v tom, že jsou občas až moc mírní, což souvisí s tím, že asi nebudou mít tolik respektu jako ostatní trenéři. I přesto si ale myslím, že bez ohledu na jejich věk nás zvládají vést dobře.

4) Co říkáš obecně na tréninky, je jich dostatek, mají kvalitu, co ti nejvíc chybí a co si nejvíc pochvaluješ?

S tréninky jsem spokojen. Já osobně se snažím stíhat 5 tréninků týdně, kdy každý je hodně odlišný a dá mi zase něco jiného, což mi vyhovuje. Kvalitativně jsou samozřejmě tréninky s dorostenci na vyšší úrovni.

5) Cítíš odněkud tlak na výsledky st.žáků, nebo je to "v pohodě"? Jaký názor podle tebe v týmu převažuje - vyhrávat za každou cenu, nebo si užívat florbal?

Tlak v tomto nijak necítím. V starších žácích se ještě na výsledek nehraje, i když by bylo fajn zopakovat tradici z minulých let a opět postoupit do kvalifikace.

6) A co rodiče, trenéři, diváci a další, kdo se na vás během zápasů dívá, chovají se tak, že vám to vyhovuje? A co rodiče/trenéři jiných týmů?

Co se týče našich diváků tak se mi jejich fandění, nebo sem tam nějaké hlášky líbí. S trenéry či diváky z jiných týmů problém nemám.

7) Jak by tě měli lidi oslovovat? Pájo, nebo bys preferoval něco jiného? :)

Toto nijak neřeším a je mi docela jedno jak mě kdo oslovuje.

8) Většina z nás ví, že hraješ pravidelně i za dorost 1. ligu, co tě baví víc? Liga Vysočiny st.žáků nebo 1.liga dorostu a proč?

Jednoznačně 1. liga dorostenců. Je to naprosto o něčem úplně jiném. Ať už je to stylem, tak i tvrdostí ale hlavně úrovní celé hry. Zde už to nezáleží na pár hráčích, ale na kvalitě celého týmu. Je to pro mě, jako pro staršího žáka obrovská zkušenost.

9) Prozradíš nám, jaká je tvoje největší florbalová slabost? A na co jsi naopak pyšný?

Největší slabostí bude asi pohotovost. Schopnost proměňovat šance z různých pozic mi dělá největší problém. V rámci možností jsem asi spokojen s tím, jak si rozumím s míčkem, ale furt jde všechno ještě zlepšovat.

10) Máš v tomto věku nějaké florbalové cíle, ambice? Chtěl bys něčeho specifického dosáhnout?

Tak samozřejmě největší týmový cíl je dostat se s dorostem do kvalifikace, případně i dále. Individuálně je to asi se furt zlepšovat a později v mužích si zahrát co nejvyšší ligu bude možné.

11) Na závěr máš možnost se vyjádřit k čemukoli, co tu ještě nezaznělo a chtěl bys to doplnit.

Taky bych chtěl určitě všechny pozvat na domácí turnaj s dorostem, který hrajeme 11.3. v Bystřici nad Pernštejnem. Přijďte nás podpořit!
Na závěr se nedá říct nic jiného než, že Čuhy musí být na Páju pyšný :) I číslo na dresu mají stejné! Díky, Pájo, za rozhovor a hodně úspěchů.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.