Muži "A" - Sezóna 2015/16

První sezónu 2014/2015 jsme v ČFbU zvládli bravurně v mužích, kdy jsme v podstatě neprohráli a došli si pro první místo a tím jsme dokázali vybojovat pro sezónu 2015/2016 postup do Regionální ligy. Po diskuzích jsme se rozhodli, že budeme mít zájem o postup a zkusíme zahrát dobré výsledky ve vyšší lize. Jak již bývá tradicí, když se postoupí do vyšší ligy, tým by se měl posilňovat o další hráče, kteří by pomohli dosáhnout lepších výsledků. U nás tomu bylo přesně naopak, odešli nám tři skvělí hráči a jejich ztráta byla citelně znát.

 

Od prvního turnaje jsme měli problémy v sestavě, kterou jsme museli různě slepovat, abychom měli na turnaj alespoň dvě lajny. Ze začátku šla dost vidět nepřipravenost hráčů na vyšší ligu jak po fyzické tak technické stránce a během sezóny se nám nikdy nepodařilo přivézt plný počet bodů ze dvou zápasů. Celou sezónu jsme hráli pouze o udržení v této lize. Dalším faktem je, že jsme nedokázali dotáhnout dobře rozehraný zápas až do konce a třetí třetina byla pro nás vždy noční můrou. V této třetině jsme dostávali nejvíce gólů a soupeři tak snadno dokázali zápas otočit nebo převrátit na svou stranu. Nevím, zda to bylo fyzickým odpadnutím nebo nějakou psychickou nevyrovnaností, ale nemůžeme se na nic vymlouvat, takový už je sport. O to, jestli se udržíme v lize nebo sestoupíme, rozhodoval poslední zápas celé sezóny, který jsme nakonec dokázali zvládnout proti poslednímu týmu v tabulce a vyhráli jsme 5:3, i když jsme celý zápas tahali za kratší konec a museli jsme vždy dotahovat. Nakonec jsme tedy skončili na 7. místě z 12. Nutno ale podotknout, že mezi sedmým místem a posledním sestupovým místem byl rozdíl pouze tří bodů a dá se tedy říct, že poslední výhra byla víc než důležitá. Za zmínku také stojí výborný výkon našeho gólmana Petra Šenkýře v posledním zápase, který nás dost podržel.

Jako hráč bych tuto sezónu hodnotil totální katastrofou, protože nejsem zvyklý tak často prohrávat a hrát pouze o udržení. Jako trenér A-týmu bych to neviděl tak černě. Ze začátku sice byli nějaké problémy v tréninkové činnosti, ale postupem času se vše srovnalo a mohli jsme pracovat na zlepšování se. Sem rád, že mě kluci brali s respektem, vnímali to, co jsem říkal, a poslouchali mě, i když mi je teprve 19 let. Začátek s koncem sezóny se nedal srovnat v jejich kvalitách. Každý se podle mého posunul výš během sezóny a přiučil se něčemu novému. Z toho bych mohl usoudit, že trénink byl dobře postavený, měl pro hráče význam a myslím, že je dost často bavil. Bohužel někteří nedokázali projevit dravost a touhu po vítězství v zápase tak jako na tréninku, což je trochu škoda, ale s celkovým přístupem kluků k tréninku sem byl spokojený.

Pravděpodobně i já opustím tento tým, jelikož sem byl pozván na zkoušku do extraligového týmu Bulldogs Brno, kde bych potenciálně mohl a chtěl příští sezónu hrát a rozvíjet se. Jako trenér a kapitán novoměstského týmu bych chtěl na závěr popřát klukům do příští sezóny hodně štěstí a lepší výsledky než letos.

Sestava letošních mužů s kanadským bodováním (góly + asistence):

·                     František Košík 28+19
·                     Jakub Čuhel 16+17
·                     Tomáš Mrázek 13+13
·                     David Krejčí 11+5
·                     Ondřej Novotný 12+1
·                     Petr Čechal 4+6
·                     Pavel Laštovička 4+3
·                     Jiří Tatíček 3+2
·                     Martin Hrdlička 1+4
·                     Petr Šenkýř 0+4 (G)
·                     Tomáš Štarha 1+2
·                     Jiří Dobrovolný 0+3
·                     Petr Mazánek 1+1
·                     Miroslav Lankaš 1+0
·                     Jakub Ondráček 0+1
·                     Petr Felcman 0+1

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.