Muži A s úzkým kádrem obsadili v Lize Vysočiny 8. místo

Mužský „A“ oddíl Fbc Orel Nové Město na Moravě zakončil letošní sezónu na 8. místě. Muži hráli Ligu Vysočiny a celkově se utkali ve 24 zápasech s 12 soupeři. Muži za své tříleté působení v ČFbU nejprve Ligu Vysočiny vyhráli a poté udrželi i Regionální ligu. Pro letošní sezónu se ale i přesto rozhodli nahlásit pouze nižší soutěž, jelikož několik kvalitních hráčů buď skončilo nebo začalo hrát v rámci hostování za jiná družstva ve vyšších soutěžích. Tým se tak musel vypořádat s úzkým kádrem.

V sestavě se tak během roku objevili dva gólmani Petr Šenkýř a Jakub Sedlařík. Do pole poté kapitán Tomáš Mrázek, Jakub Čuhel, David Krejčí, Jiří Tatíček, Vojtěch Tatíček, Jiří Dobrovolný, Martin Hrdlička, Ondřej Novotný, Lukáš Just a Tomáš Štarha. Trenérem byl Jiří Dobrovolný. Florbal se hraje s 5 hráči v poli, takže i při plné sestavě bychom měli maximálně 2 „lajny“. K tomuto stavu jsme se ale ani jednou během roku nedostali a většinou jezdili v 6-9 lidech do pole, zatímco soupeřů bývalo většinou 10 a více. Důvodem byla občas zranění, pracovní povinnosti nebo to, že se daný hráč zapojil až v průběhu sezóny.

Úvod sezóny nám vyšel nadmíru dobře. Z prvních 5 zápasů jsme 4 vyhráli a jednou jsme remizovali. Poté se ovšem zranili jak kapitán Tomáš Mrázek, který nemohl hrát 4 zápasy, tak Lukáš Just, který zvládl odehrát pouze 9 zápasů. I proto se nám podařil pouze 1 zápas ze 6 a v tabulce jsme se propadli. Nutno podotknout, že soupeři v tomto období byli spíše z horních míst tabulky.

V dalších zápasech jsme sbírali body hlavně za remízy, ale trochu nás srazily prohry i s týmy z konce tabulky. Tyto zápasy nás hodně mrzely, hráli jsme špatně. Poslední zápasy nám herně vyšly opět na výbornou a dokázali jsme 2 zápasy ze 4 vyhrát a potrápit i favority. Navíc předváděná hra začala konečně zase „vypadat k světu“. Hodně pomohl i příchod Tomáše Štarhy z B týmu, který v 9 zápasech nastřílel 7 gólů.

V tabulce jsme se nakonec umístili na 8. místě s 28 body, když jsme díky vzájemným zápasům předčili Okříšky B. Ligu vyhráli suverénní FBŠ Shooters Jihlava B s 65 body. Druzí se umístili Sabots Jihlava a třetí skončil TJ Spartak Třebíč.

Kapitán Tomáš Mrázek sezónu viděl ale i tak pozitivně: „Letos jsme měli snad nejužší kádr v historii. Za poslední dva roky nám odešlo do vyšších soutěží nebo hráčského důchodu mnoho hráčů a my tak měli v „A“ týmu 2 gólmany a 9-10 hráčů do pole. Často jsme tak čelili tomu, že soupeř měl kompletní 2 nebo i 3 lajny, zatímco my dojeli v 7 hráčích. Proto patří všem hráčům obrovské díky, že jsme vydrželi celou sezónu a snad jsme i stmelili partu. Konečné pořadí není tak podstatné. Příští sezónu by nás mělo posílit několik juniorů a snad se pokusíme i o postup zpět do Regionální ligy.“

Trenér a hráč v jedné osobě, Jiří Dobrovolný, který dříve hrál i za Bulldogs Brno, hodnotí sezónu těmito slovy: „Letošní sezóna byla velice komplikovaná. Jsme malý klub a soustředíme se zejména na kvalitní výchovu mládeže a každoročně se naše týmu v mládežnických soutěžích pohybují na vrchních příčkách tabulek. To s sebou samozřejmě přináší i zájem trenérů z vyšších soutěží o naše kvalitní hráče a každou sezónu tak schvalujeme hostování kvalitních mladých hráčů v mužských družstvech z vyšších soutěží, abychom podpořili jejich osobní sportovní rozvoj. I přesto nám zůstávají v mužích kvalitní hráči, kteří dokáží odehrát soutěžní zápasy na vysoké úrovni. Letošní sezóna nebyla vůbec jednoduchá ani kvůli zraněním, která se nám bohužel nevyhýbala. Proto chci poděkovat všem hráčům z družstva mužů za vytrvalost a houževnatost i v těžkých zápasech, kdy jsme mnohdy opouštěli hřiště s vyjádřením respektu od soupeřů. Věřím, že pokud se podaří v Novém Městě vybudovat kvalitní sportovní halu, úroveň florbalu se opět zvýší.“

Na závěr je potřeba vyzdvihnout i několik individuálních výkonů. David Krejčí během roku vsítil 32 branek a na 12 nahrál, což mu vyneslo 10. místo v kanadském bodování soutěže. Na 18. místě za 16 branek a 22 asistencí byl Tomáš Mrázek a 30. místo obsadil Jakub Čuhel (16+15). Uznání zaslouží i Vojtěch Tatíček, který se jako jediný zvládnul zúčastnit všech 24 zápasů. A v neposlední řadě je potřeba pochválit oba gólmany, kteří předváděli výborné výkony po celou sezónu. Pouze prvních 5 týmů dostalo méně branek než my.

Podrobné výsledky a statistiky soutěže lze nalézt na: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/liga-vysociny-muzu. Další informace najdete i na Facebooku http://facebook.com/orelnmnm.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.