Seriál rozhovorů #1 - Honza Svoboda

Honza Svoboda letos vede dorost v 1. lize. Zeptali jsme se ho na několik otázek...

1)    Loni jste zvládli Ligu Vysočiny i baráž tak, že letos hrajete 1. ligu, jaký je rozdíl v kvalitě soupeřů?

Vyhrát ligu a postoupit byl náš cíl už na začátku sezóny. V baráži jsme chtěli to samé a podařilo se celkem jasným rozdílem. Rozdíl mezi 1. a 2. ligou dorostenců možná není tak velký v dalších krajích, ale na Vysočině je to rozdíl opravdu velký. Jelikož na Vysočině nejsou tak kvalitní týmy jako v ostatních krajích. V té 1. Lize je velký rozdíl v důrazu a v tom, že tam se hraje jako tým a ne jako v 2. lize kde 2-3 hráči dokážou týmu vyhrát celou ligu.

2)    Prozatím bojujete o postupovou trojici v popředí ligy, jak vidíte svoje šance?

Je to takový „tajný“ cíl určitě by to byla dobrá zkušenost si zahrát na republice. Bohužel na minulém turnaji jsme si ten postup trošku oddálili, jelikož jsme prohráli s Jindřichovým Hradcem a to celkem jednoznačně. Musíme teď aspoň jednou porazit Pardubice, což nebude úplně jednoduchý. Šance ještě každopádně jsou.

3)    Co jsou naše hlavní zbraně a co jsou naopak naše slabé stránky?

Vždycky je důležité mít opory i vzadu a ne jenom v útoku. Jednu takovou oporu určitě máme a to je naše gólmanka Míša Malinová. Naše slabá stránka je určitě ta, že do soubojů chodíme jak princezny. A v tomhle mají ostatní týmy výraznou převahu.

4)    Jaká jste v týmu parta? Fungujete i mimo hřiště a tréninky?

Partu máme určitě dobrou. Což je dost důležitý bez toho by to nešlo. Na tréninku bývá dobrá atmosféra. Občas by neuškodilo jít si společně někam sednout, ale to třeba časem.

5)    Jak moc chybí to, že v Novém Městě není sportovní hala?

Nevím, jestli mi to úplně chybí. Jelikož každou středu máme možnost trénovat na velké hale v Bystřici nad Pernštejnem, ale využívají toho tak 3-4 hráči. Ostatní si neuvědomují, jak moc by jim ten trénink dal. Je škoda, že v NMnM nehraje více lidí za dorost. Ostatní by pak měli větší motivaci

6)    Letos jsi kapitánem, jak tuto roli zvládáš?

Kapitán jsem už 3tí sezónu a tuto pravděpodobně také naposled. Nevím, jak tuto roli zvládám, to by museli ohodnotit jiní. Nemám rád, když musím hodnotit sám sebe. Takže asi tak.

7)    Jaké největší úspěchy jsi zatím ve florbale dle svých pocitů zažil?

Tak jeden z úspěchu je i to, že hrajeme 1. ligu dorostu. A z osobních úspěchů to asi bude reprezentace kraje. Jinak je na nějaké větší úspěchy ještě čas.

8)    Jaké florbalové plány máš do budoucna?

Tak hlavní plán je určitě ve florbale pokračovat a zlepšovat se. Další plán je zkusit příští rok Národní ligu za muže v Bystřici. Pokud ligu udrží. Dále pokud to půjde tak chci pomoct i ve městě aby se tu hrála vyšší liga než teď a časem třeba i lepší florbal. Řešili by to střídavé starty. Pokud to vyjde tak by toto byl můj plán a úkol na příští sezónu.

9)    Chtěl bys nakonec něco doplnit, co tu ještě nepadlo? Cokoliv...

Určitě bych vás chtěl pozvat na „domácí“ turnaj v Bystřici nad Pernštejnem, který se bude konat 11.3. Utkáme se zde s Českými Budějovicemi a Náchodem s kterým jsme ještě nehráli. Přijďte nás podpořit.
 
..... Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně úspěchů!

Pozvánky

Nábor do florbalových oddílů

Stavba nové Orlovny dokončena

Na konci května letošního roku (2020) byla dokončena stavba nové Orlovny na Soškově ulici. Za necelý rok od července loňského roku zde na zelené louce vyrostl bezbariérový objekt, na který jsme se chystali a těšili více než 10 let.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.