Dorostenci čtvrtí v 1. lize ČFbU a stříbrní v OFL

Dorostenci letos hráli nejvyšší soutěž v ČR a dlouho jim patřila postupová příčka do play-off. Dokonce jsme porazili Hradec Králové nebo Jindřichův Hradec. Od ledna se ale našemu týmu tolik nedařilo.

Hlavní trenér, Jakub Čuhel k sezóně řekl: „Tato sezóna v první lize byla pro nás všechny obrovskou školou. Poznali jsme sílu těch nejlepších týmů v republice a mnohdy jsme je i potrápili. Liga byla velmi vyrovnaná, 2 porážky od družstev z dolní poloviny tabulky nás stály play-off. Čtvrté místo je však také velkým úspěchem, jelikož výsledek nás řadí mezi 16 nejlepších týmů v celé ČR.“

V týmu již od mladších žáků je i Michaela Malinová, tradiční opora v bráně a jediná dívka v této kategorii k sezóně říká: „Protože jsme v loňském roce vybojovali první místo v 2. lize a poté vyhráli baráž nad Pískem, měli jsme letos možnost zahrát si nejvyšší dorosteneckou ligu. Samozřejmě už to je ohromný úspěch a nikdo by před sezónou nečekal, že bychom mohli skončit tak vysoko. Na prvních turnajích jsme dokázali soupeře překvapit, čímž jsme si zajistili krásnou pozici v tabulce. Ovšem potom někteří přestali mít pravou chuť a zápal pro hru, takže jsme poslední turnaje spíše prohrávali. Osobně mě to mrzí, protože bych si ráda zahrála proti nejlepším týmům v ČR. A věřím, že nemluvím jenom za sebe. I přes ne příliš vydařený konec sezóny, jsem si ráda, že jsem mohla kluky podpořit.“

Velkým individuálním úspěchem je i nominace Jana Svobody do širší nominace reprezentace juniorů. Svoji kvalitu musí dokázat na letním soustředění a uvidíme, v jakém juniorském a mužském týmu ho následující sezónu budeme vídat.

Mimo ČFbU, dorost hrál i Orelskou Florbalovou Ligu (OFL). V lize si většinou zahráli ti, kteří nenastupovali pravidelně za „A“ mužstvo a k tomu byli doplňování staršími žáky, ale i hráči „A“ týmu. Na finálový turnaj jsme nakonec postoupili z druhého místa a dokonce jsme jej organizovali 22. dubna v Bystřici.

Sestava mohla být ještě početnější, ale z různých důvodů se někteří hráči nemohli zúčastnit turnaje. I tak se turnaje zúčastnilo v alespoň 2 zápasech 13 hráčů a 3 gólmani. Jako trenér s nimi jeli Tomáš Mrázek a Jiří Dobrovolný.

Turnaj byl po celou dobu vyrovnaný. Naši nejprve porazili 2:1 Vyškov a následně 4:2 Kněždub. S Vyškovem jsme museli otáčet, zatímco s Kněždubem jsme vedli 4:0 a nepovedly se jen poslední dvě minutky… Dvě vítězství měly i Oslavany, se kterými jsme odehráli třetí zápas. Dobře jsme viděli, které hráče pohlídat, ale i přesto se jim dařilo se prosazovat. Hlídat si je osobně příliš nešlo, jelikož kvalitu měl celý tým. Navíc soupeři měli neuvěřitelnou mušku a přesnější snad nemohli ani být. Většinu zápasu to bylo ale vyrovnané a to až do stavu 4:4, kdy se podařilo Oslavanům odskočit na 4:6. My jsme v té době nastřelili dvě tyčky, ale na to se historie neptá. Zápas s Oslavany byl určitě jeden z nejhezčích na turnaji. Škoda, že nám několik opor chybělo, zatímco za soupeře nastoupila kompletní lajna z Hattricku Brno hrajícího 1. ligu dorostenců.

Díky této porážce jsme měli cestu za zlatem hodně zkomplikovanou a Oslavany si to pohlídaly. My jsme v dalších zápasech přehráli Kunštát 3:0 a s Brodem si došli pro remízu 2:2, která nám zajistila druhé místo a Brodu třetí. Celkově jsme mohli být s turnajem, nasazením hráčů v celém turnaji a výkony gólmanů spokojeni. Organizace také proběhla na výbornou. Jako bonbónek nakonec bylo vyhlášení Jakuba Novotného nejlepším útočníkem turnaje.

Sezóna 2016/17 určitě vstoupí do naší historie jako zdařilá. Děkuji všem hráčům, kteří tomu svou měrou pomohli a hodně sil do dalších let!

Detaily k soutěžím:

ČFbU tabulka: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/prvni-liga-dorostencu/

OFL tabulka: http://www.orel.cz/nofl/?do=statistika&soutez=108

OFL finále statistiky: http://orel.cz/nofl/dokumenty/Dorost_Nov%C3%A9_M%C4%9Bsto_v%C3%BDsledky.doc

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.