Dorost má za sebou další sezónu v první lize

Po loňském čtvrtém místě měli naši dorostenci v celostátní první lize na co navazovat. Do starší kategorie nám však odešla většina opor, a tak byla nová sezóna s úzkým kádrem velkým otazníkem. Pro většinu kluků byly letošní turnaje vůbec prvními mezi dorostenci.  Několikrát nám v rámci střídavého hostování pomohli hráči z Hippos Žďár nad Sázavou, se kterými jsme v letošní sezóně zahájili užší spolupráci.

První turnaje nám ukázaly, že se v lize neztratíme ani v oslabené sestavě. Ukázkovou bojovností jsme po třetině soutěže drželi medailové pozice. V našem nejhezčím zápase sezóny jsme společně se Žďárskými posilami dokázali porazit i silný Hradec Králové. V prosinci nás však čekaly další týmy z čela tabulky. Nejdříve jsme po spoustě neproměněných šancí prohráli s Milevskem a Trutnovem. Na dalším turnaji jsme dostali lekci od letos suverénních Pardubic. S tímto těžkým zápasem v nohách jsme následně prohráli i s Jindřichovým Hradcem, ale Vánoce jsme i tak přečkali v horní polovině tabulky.

Další utkání nás čekala až v únoru, kdy nás na střídavé hostování posílil i Lukáš Dvořák z Jihlavy. Při jarních nachlazeních a lyžařských výcvicích se naplno projevil úzký kádr a na dvou turnajích jsme museli platit i pokutu za nedodržení minimálního počtu hráčů 10+1. Tomu odpovídaly i výsledky. Sice jsme vydřeli těžké body proti skvěle technicky vybaveným Předměřicím, ale ve zbylých sedmi zápasech jsme dokázali porazit jen poslední Rtyni a podobně oslabené Okříšky.

Postupně jsme se v tabulce propadli na konečné 7. místo z 11 týmů. Vzhledem k průběhu sezóny můžeme být mírně zklamaní. Na druhou stranu letošním cílem v první lize bylo posbírat co nejvíce zkušeností a zahrát si kvalitní zápasy proti nejlepším týmům v republice. Z individuálních výkonů bych nejvíce vyzdvihl Jakuba Graňáka, který byl v bráně velkou oporou. Týmovým lídrem byl kapitán Filip Chalupa, který spolu s Jakubem Novotným a Pavlem Humlíčkem gólově táhl náš tým. V obraně byl jistotou Matouš Horváth. Příští sezónu budou hrát naši dorostenci první ligu v barvách Hipposu.  Společně nás bude více a budeme moci lépe držet krok s konkurencí. Kluci tak budou mít příležitost hrát si o postup na mistrovství republiky a později třeba také mužskou Národní ligu.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.