Florbalisté věří v úspěšný rok 2019

Mužský oddíl za poslední tři měsíce vyhrál tři zápasy, jednou remizoval a dvakrát těsně prohrál. Hlavně překvapil vítězstvím nad lídrem tabulky Sabots Jihlavou 10:7. Tým posílil i navrátilec František Košík, jenž hrál několik sezón Národní ligu ve Žďáře. Nejproduktivnějším hráčem je Jan Svoboda (12 gólů a 12 asistencí).

Dorostenci hrají v barvách sousedního Žďáru a v 1. lize jim patří čtvrtá příčka za Pardubicemi, Hradcem Králové a Náchodem. Ve 2. lize jsou třetí, za Přibyslaví a Světlou. Novoměšťáci pak hrají ještě Orelskou ligu.

Starší žáci mají letos široký kádr a drží se uprostřed tabulky. Na špičku ligy ztrácí, ale z 18 zápasů zatím jen pětkrát prohráli. To je ovšem dáno i tím, že je liga rozdělena na čtyři výkonnostní koše a hoši hrají většinou druhý nebo třetí koš. V prosinci se podruhé za sebou utkali ve 2. koši o postup do koše nejvyššího. Tým táhne mladý Martin Kršek, který v 18 zápasech nasbíral 41 gólů a 22 asistencí. Díky svým výkonům si vysloužil i nominaci do krajské reprezentace starších žáků.

Mladší žáci v Orelské lize zatím vítězí, zatímco elévům se výsledkově nedaří. Přípravka sbírá zkušenosti na skvělých turnajích, kde se jim navíc i velmi daří.

Nedávno nás potěšily zprávy o budování nové haly. Děkujeme Novému Městu a těšíme na historicky první opravdu domácí zápasy.

Pozvánky

Nábor do florbalových oddílů

Stavba nové Orlovny dokončena

Na konci května letošního roku (2020) byla dokončena stavba nové Orlovny na Soškově ulici. Za necelý rok od července loňského roku zde na zelené louce vyrostl bezbariérový objekt, na který jsme se chystali a těšili více než 10 let.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.