Seriál rozhovorů #3 - Martin Kršek

A je tu další rozhovor! Přece bychom vás neochudili o mladší žáky. Ti mají na nějaká velká utkání ještě čas, ale jak to vnímá jejich kapitán Martin Kršek, se můžete dočíst níže.

1) Martine, jak si vedete v ml.žácích výsledkově? A jak herně, jaký máš ze hry pocit?

Myslím si, že zatím to vypadá dobře, ale určitě máme co zlepšovat. Momentálně jseme třetí, což je ještě dobrý výsledek. Ze hry mám docela dobrý pocit. Poslední turnaj, který jsme hráli, tak byl super. Akorát nám skákal míček a moc jsme se nevraceli dozadu; z toho naší soupeři dávají nejvíce gólů.

2) Co bychom měli nejvíce zlepšit ve zbytku sezóny? Na co se zaměřit?

Rozhodně bych zlepšil přihrávky a hru dozadu. Na tréninku bych uvítal, kdyby se hráči víc snažili, abychom to využili proti soupeřům. Rozhodně bych se zaměřil na postup do finále, protože to bude určitě zážitek. Ale nejde jenom o výhru, ale zahrát si florbal a aby to všechny bavilo.

3) Jak bys porovnal OFL ml. žáků a ČFbU st. žáků? V čem se to liší a v čem je co lepší (v čem OFL, v čem ČFbU)?

Mladší a starší žáky nejde vůbec srovnávat, protože ta hra je úplně na jiné úrovni je tam víc přihrávek, větší tlak a rozhodně se víc jde tělem. Na mladších je lepší pouze to, že se moc nevylučuje a a je snažší se dostat do protiútoku a z toho dát snadný gól. Na starších je zase lepší kolektiv a víc si na hřišti rozumíme. Učíme se číst během hry, kam si nabíhat a co po tobě spoluhráč chce.

4) Co říkáš na kvalitu tréninků? Jak bys popsal pondělky s mladšími/elévy, a jak naopak když chodíš úterý/čtvrtek se staršimi?

Pondělní tréninky nejsou obtížné, moc se neposiluje a víceméně se jdeme rozběhat, uděláme nějaká cvičení, rozchytáme gólmany a pak se jde hrát. Chtěl bych rozhodně mít nějaká těžší cvičení, aby si na to kluci zvykli. Když srovnám pondělky s úterky a čtvrtky, tak je to velký rozdíl. Úterky se většinou s Jirkou hodně posiluje a dávají se už těžší cvičení a ve čtvrtek jsou taky těžké tréninky. Hodně teď trénujeme přihrávky vedoucí k zakončení. Osobně se mně na starších hraje líp, protože jsme s klukama dobře sehraní.

5) Jaké cíle bychom měli mít v letošní sezóně v ml. a st. žácích?

V obou kategoriích máme stejný cíl, dosáhnout na finále (finále OFL ml. žáků, kvalifikační turnaj ČFbU st. žáků).

6) A nyní k tobě samotnému - už jsi byl loni i letos na výběrovém tréninku kraje ml.žáků, jaké to byly zkušenosti?

Když sem tam byl loni, tak jsem si od nich vzal velký příklad. Letos to taky bylo super, ale osobně to bylo rozhodně těžší než loni a myslím si, že si z těch výběrů pokaždé odvezes další ponaučení. Trenéři byli super - když jsi chtěl pomoct tam ti pomohli. Mně to hodně pomohlo se zlepšit v mých chybách.

7) Vím, že se to hodnotí špatně, ale jaký seš v ml. žácích kapitán? A jak se projevuješ na hřišti či mimo něj?

Jako kapitán mladších žáků se hlavně snažím kluky povzbudit, aby do toho dali všechno. I když prohráváme, tak se je snažím motivovat, že to ještě není ztracené. Myslím si, že na mladších nedělám takový zmatky, jak na starších. Snažím se rozehrát dobře, aby byla šance dát gól.

8) Hraješ, snažíš se či se chováš na turnaji st. žáků jinak, nebo stejně jako na mladších žácích? Jaký je v jednotlivých kategoriích kolektiv a jaký na něj máš podle sebe vliv?

Na mladších a na starších se chovám a hraji stejně. Mým cílem je si zahrát florbal a snažím se, aby se ten florbal klukům nezprotivoval. Rozhodně mně přijde, že kolektiv na mladších není moc dobrý. Často nikoho neposlouchají, ale poslední dobou se snaží. A na starších ten kolektiv je celkem dobrý, až na nějaké chvilky. Ale všechno to musíme brát pozitivně, aspoň víme, v čem se zlepšit.

9) Co je tvoje nejsilnější stránka a v čem se potřebuješ co nejdřív zlepšit?

Největší chybou, co dělám, tak je, že mám v rohu míček a za mnou soupeř, tak se dívám jenom na míček a když se dostanu z rohu, tak to hned někam hodím. Jinak jsem spokojený, že dokážu udržet míček na hokejce, ale dá se zlepšovat všechno.

10) Klasická otázka na závěr - chtěl bys něco doplnit k tomu, co již padlo, resp. právěže nepadlo a tobě to zde chybí?

Je to asi všechno, co jsem chtěl říct.

Děkuji za odpovědi a ať se ve zbytku sezóny daří! Přeji co nejlepší kolektiv a florbal v srdci :)

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.