Mladší žáci v sezóně 2016/17 úspěšní, ale postup na finále unikl

Mladší žáky jakožto již několik sezón vede jako hlavní trenér Tomáš Mrázek, který se může spolehnout i na kvalitní přípravu gólmanů (Kryštof Novotný), nebo výpomoc od Josefa a Míši Kuchtových (trenéři elévů). Tréninky probíhaly každé pondělí od 16.30 a někteří žáci mohli chodit i na tréninky starších žáků v úterý či ve čtvrtek.

Žáci hráli OFL v divizi Západ a celkově odehráli 10 zápasů. Mezi letošní žáky patřilo gólmanské duo Michal Žváček a Martin Charvát. V poli jsme mohli počítat s kapitánem Martinem Krškem a s dalšími hráči: Filip Mareček, Tomáš Dvořáček, Vojtěch Horák, David Jun, Lukáš Král, Adam a Marek Novotní, Jakub Okurka, David Okurka, Tomáš Sláma, Ondřej Smetana, Adam Starý, Jakub Svatoň, Jan Svoboda a elévové Martin a Milan Dvořákovi. Celkově tak mohlo nastoupit v zápasech až 19 hráčů.

Soupeři v divizi byli Boskovice, Adamov, Bukovinka, Židenice a Olešnice. Jako každý rok, největšími soupeři měli být Adamov a Boskovice, což se potvrdilo. Hned na prvním turnaji nám ale postupové ambice dostaly velké trhliny. A Adamovem jsme nezvládli 2. poločas a prohráli 3:9. S Boskovicemi jsme tak zkusili opatrný florbal, ale to k cíli také nevedlo. Postupně jsme začali soupeře tlačit, ale nestačilo to na víc, jak prohru 2:3. Od té doby jsme ale dřeli a hned na příštím turnaji Adamov porazili! K tomu jsme byli 100% ve všech zápasech s dalšími týmy, i když to bylo občas těsné a několikrát opory týmu jely se staršími žáky nebo byly nemocný.

Rozhodující zápas o postup jsme tak sehráli s Boskovicemi na posledním turnaji. Bohužel díky skóre jsme museli vyhrát zápas asi o 6 branek a zkusili jsme hrát hodně otevřenou partii. Soupeř bohužel naše chyby trestal, zatímco nám se koncovka nedařila, a tudíž postup unikl. Adamov na finálovém turnaji získal bronzové medaile a Boskovice skončily čtvrté.

Výsledkově jsme těsně nesplnili cíl, a to postup na finále, ale 7 výher z 10 zápasů je krásný výsledek. Suverenita soupeřů nám ale nepřála.

Sezónu hodnotím pozitivně. Výkon hráčů šel v průběhu roku nahoru a někteří se stali i oporami starších žáků. V hráčích vidím budoucnost, ale musí na sobě dál pracovat. K tomu slouží i nový nedělní trénink, který bych do příštího roku rád zachoval a vedl ho již od září. Určitě to hráčům prospěje. Pevně věřím, že hráči budou dále pokračovat s florbalem, a to i ti, kteří florbal kombinují s dalšími sporty. Podle mě totiž klidně až do dorostu mohou a v podstatě by měli kombinovat více sportů. Nejenže se rychleji zlepšují v každém z nich, ale je tu větší šance, že u sportu jakožto takového zůstanou i v dospělosti.

Mezi individuální úspěchy lze počítat účasti na postupových trénincích Kraje Vysočina, kam se dostali Martin Kršek, Filip Mareček a gólman Martin Charvát. Ke konci sezóny začínáme i spolupráci s Bulldogs Brno, kteří jedou na letní turnaje pro mládež do Ostravy (Ostrava Cup) a možná i do Brna (Opengame). Na turnaje byli pozváni z našich řad Martin Kršek a Filip Mareček. Doufám, že to pro ně bude výborná zkušenost a hlavně motivace k další práci.

Příští rok by se starší žáci neměli bát, že by neměli dostatečnou kvalitu. U mladších žáků to bude větší výzva, jelikož nám odejdou i oba gólmani a budeme muset rychle najít náhradu. Případně se hráči budou střídat, o výsledky jde až na posledním místě, i když se prezentují nejjednodušeji. S hráči si určitě popovídáme, abychom věděli, co je ve sportu, ale i životě důležitější než body v tabulce. Doufám, že pro všechny byla letošní sezóna plná radosti ze hry a že jsme vytvořili skvělou partu, která vydrží ještě mnoho let.

Tabulka OFL: http://www.orel.cz/nofl/?do=verejne_tabulka&soutez=101

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.