Ostatní aktivity

Orlíci porazili domácí ve finále

V sobotu 14. června vyrazily dvě družstva orlíků na tradiční turnaj KDU-ČSL do Velké Losenice. K tradičnímu účastníku, klukům z fotbalového oddílu, se přidali i mladí florbalisti, kterým už skončila sezóna. Kromě dvou našich družstev se turnaje zúčastnili i orlíci ze Žďáru a zbytek tvořili místní oddíly z okolí: Hamry, Sázava, Pořežín, Malá Losenice a Velká Losenice.

Po přivítání na dvoře místní fary byly družstva rozlosovány do dvou základních skupin, kde se hrálo systémem každý s každým.

Florbalisti svedli ve své skupině několik vyrovnáných zápasů, ale nedokázali se gólově prosadit a nakonec obsadili 4. příčku. To je předurčilo utkat se o celkové 7. místo se 4. týmem z druhé skupiny - družstvem ze Sázavy. Tento zápas už proběhl už podle našich představ a kluci si vynahradili gólový půst a jednoznačně přehráli soupeře v poměru 7:0.

Kluci z fotbalového oddílu vyfasovali o něco lehčí skupinu a i přes jedno remízové zaváhání obsadili suverénně první místo ve skupině. Ve finále je pak čekalo místní družstvo, které obhajovalo loňské vítězství. Zápas začal na obouch stranách opatrně a teprve ve třetině se dokázali naši prosadit a ujali se vedení. Zápas se zdramatizoval ve druhé půli, zejména díky náhodnému vlastnímu gólu. Naštěstí remíza nevydržela dlouho a orlíci se zase ujali vedení, které již podrželi a zaslouženě vyhráli celý turnaj.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.