Ostatní aktivity

Z Bystřice jsme dovezli cenné vítězství

Dne 31. 1. 2009 se uskutečnil klasický turnaj pořádaný v Bystřici nad Pernštejnem. Letos se zúčastnilo šest týmů ze čtyř jednot z blízkého okolí. Největší favorité byli hráči z Čebína, ale i naše první mužstvo mělo vysoké ambice. Turnaj se skládal ze tří náhozů v kuželkách a z důvodu jediné bowlingové dráhy pouze z jednoho a půl náhozu v bowlingu, což znepříjemnilo organizaci a nikoho to příliš nepotěšilo.

Po prvním náhozu v bowlingu jsme drželi mírný náskok na hráče z Čebína, který jsme v následující zkrácené hře dokázali ještě navýšit a tím po dlouhé době získat prvenství v týmové soutěži. Na třetím a čtvrtém místě se poskládaly týmy z Bystřice, na páté pozici naše druhé mužstvo a poslední byl oddíl z Rovného. Mezi jednotlivci předvedl nejspolehlivější výkon Josef Kuchta z oddílu Nového Města.

Zatímco bowling hraje téměř každý, tak o kuželkách se to říci nedá. Pro několik lidí to byla dokonce premiéra. Boj o čelo byl tentokrát jasně v naší režii a nemuseli jsme se ohlížet na naše soupeře. Skvělým výkonem nás držel vpředu Pavel Peňáz, kterému šly kuželky snad lépe než bowling. O více než 150 bodů za námi byl k vidění vyrovnaný souboj. Druhé místo nakonec uzmul opět Čebín, ale pouze s minimálním náskokem na jednoty z Bystřice. Předposlední bylo Rovné a náš tým poskládaný ze tří dívek, na které dával pozor Pepa Dvořák obsadil příčku poslední. V jednotlivcích zaslouženě a jednoznačně zvítězil Pavel Peňáz.

Celý turnaj provázela dobrá nálada a sportovní duch. Bylo k vidění spoustu krásných hodů i karambolů. Vzestupy i pády. Radost, smutek, nadšení... Celkově bych hodnotil turnaj i přes menší organizační problémy pozitivně. Všichni jsme se příjemně bavili a o tom tyto turnaje jsou. Ceny jsou jen symbolické, tudíž o co víc by šlo? Článek končím poděkováním za organizaci a příslibem, že již brzy se uskuteční další turnaj, tentokrát v Novém Městě.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.