Ostatní aktivity

Novoměstští hráči kubbu bodovali ve Žďáře

První sobotu měsíce září se ve Žďáře nad Sázavou konal den otevřených dveří místní orlovny a musím konstatovat, že se žďárští orli opravdu předvedli. V průběhu dne si veřejnost mohla zdarma vyzkoušet vše od spinningu přes power jógu a stolní tenis až po různé druhy aerobiku. Pro děti byl připraven skákací hrad i trampolína a kdo měl hlad, měl možnost využít služeb orelské restaurace. Kdo má radši něco netradičního, mohl využít příležitosti a naučit se nebo si rovnou zahrát starou vikingskou hru Kubb.

Právě turnaj v ní nás na sídliště Klafar nalákal a vyplatilo se nám to. Přiklání se sešlo pět týmů, dva z Nového Města a tři ze Žďáru. Během deseti napínavých her, ve kterých jsme postupně sbírali body, už nám nebylo díky chladným venkovním teplotám moc teplo a z toho důvodu jsme se pokoušeli zahřát aktivní účastí ve hře. Zřejmě jsme se snažili hodně, protože se nám vložená energie vrátila v podobě úžasných výsledků. Novoměstský tým "PKS" (který nemá s žádnou firmou nic společného, protože je složeninou jmen Peňáz Pavel, Kuchta Josef, Sváčková Simona) obsadil první příčku porážkou všech protihráčů. Pouze s jednou prohrou si na pomyslnou bednu s číslem 2 stoupl tým "Materiál", původem z Nového Města, ve složení Matouš Horváth, Vít a Lukáš Němečtí. Třetí místo obsadil tým "Žďáráci", který tvořil Lukáš Bárta a Pavel Máša.

Upřímně doufám, že se tento netradiční sport, který je přístupný opravdu všem, stane častější náplní nejen našeho volného času, abychom mohli měřit své síly i s ostatními jednotami na dalších přátelských turnajích. A kdo ví, třeba se jednou stane právě kultem Orla.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.