Ostatní aktivity

Nadějné umístění jsme neudrželi

Uběhl již nějaký čas ode dne, kdy jsme se naposledy zúčastnili nějakého turnaje v bowlingu mimo naše rodné město. Dne 20. 2. 2010 jsme odjeli v sestavě Josef a Jiří Kuchtovi, Lukáš Německý a já do Ořechova u Brna. Místní Orel zde pořádal turnaj pro okolní i vzdálené jednoty a my se to rozhodli zkusit.

Po mírně delší cestě jsme dorazili na místo, kde nás čekalo celkem 10 soupeřů. Prostředí tamní orlovny bylo přátelské a člověk si rychle zvykl. Trochu horší to bylo s dráhou. Jelikož jsme již dlouhou dobu zvyklí pouze na Enpeku, tak několik prvních kol trvalo, než jsme se dostali do správného rytmu. Kuželky byly provázkové a trochu hůře se jim chtělo padat a koulí nebylo tolik na výběr, ale nakonec si každý vybral tu svoji. Rozhodně to ale nepovažujte za kritiku, jako spíše náš nezvyk. Bowlingová dráha byla jinak ve skvělém stavu.

Cílem prvního kola (celkem se hrály kola dvě) bylo udržet si průměr na jednotlivce 130. To se nakonec podařilo, dokonce jsme předčili plány a výsledkem 560 bodů byl průměr na jednotlivce 140 bodů. Jednotlivé náhozy: Tomáš Mrázek 138, Jirka Kuchta 133, Josef Kuchta 177 a Lukáš Německý 111. Tento výsledek nám přisoudil průběžné třetí místo. Rozdíly mezi jednotlivými týmy byly velice malé a druhé kolo slibovalo urputný boj.

Na druhé dráze jsme věřili, že jsme si již zvykli a výsledek bude optimálně i lepší než v prvním kole. Jenže již po několika hodech bylo jasné, že druhé kolo bude trápení. Nedařilo se příliš dohazovat a o stricích jsme si až na výjimky mohli nechat zdát. V druhé polovině kola jsme se trochu zlepšili, ale nakonec to nestačilo na více než 469 bodů, což bylo o 91 bodů méně než v kole prvním. Jednotlivé náhozy: Tomáš Mrázek 153, Jirka Kuchta 96, Josef Kuchta 114 a Lukáš Německý 106.

V dosti pokleslé náladě jsme mohli čekat jen na zaváhání soupeřů. První dva týmy se měli v jednom kole utkat o vítězství a další dva oddíly o třetí místo. Bohužel ostatní týmy se spíše zlepšili a nakonec jsme se propadli až na šestou pozici s 1029 body a mohli si pomalu „balit kufry“. Na čtvrté místo, jenž by nám dávalo možnost bojovat o bronz scházelo pouhých 50 bodů. Na vítězství pak bodů 85. Kdyby se nám povedlo zopakovat v druhém kole, kolo první, byli bychom na prvním místě...

Jak se nakonec dívat na tento turnaj? Určitě pozitivně! Opět jsme si vyzkoušeli nové prostředí, povzbudili soutěžního ducha v dobře organizovaném turnaji a poznali několik nových tváří. I když se nám nedařilo podle plánů, kdy za neúspěchem stojí hlavně nedohazování druhým hodem, tak zkušenosti se počítají. Pokud bude možnost, tak věřím, že bychom se mohli zúčastnit i příští rok a tentokrát získat některou z cen, jenž byly připraveny pro ttři nejlepší oddíly a pro nejlepšího jednotlivce, muže i ženu.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.