Ostatní aktivity

Za Cyrilem a Metodějem na kolech

Jako každý rok i letos, se uskutečnila u vítochovského kostelíku poutní mše k oslavě příchodu Cyrila a Metoděje na naše území. Po loňském neúspěchu, kdy bylo proměnlivé počasí, se nám letos podařilo sestavit skupinu, která se z Nového Města vydala, na kolech, směr Vítochov.

Sraz byl v 8:00 u tělocvičny gymnázia, ale jak už to bývá než jsme se všichni sjeli na správné místo bylo čtvrt na devět a my mohli konečně vyrazit směr Zubří, kde jsme nabrali další účastníky. Cestu jsme naplánovali po méně frekventovaných silničkách, které jsme místy prokládali zkratkami po polních cestách. Díky dostatečnému časovému předstihu (mše začínala až v 10:00 ) jsme mohli zvolit poklidné vyjížďkové tempo.

Na Vítochov jsme dorazili s předstihem čehož jsme využili k důkladné prohlídce okolí kostelíku z počátku 13. století. Mše proběhla za účasti stovek dalších účastníků i přes počínající tropické teploty bez problémů a my mohli poté navštívit i pouťové atrakce dole ve vesnici. Když jsme nakoupili suvenýry a posilnili se, vyrazili jsme na zpáteční cestu. I cesta zpět proběhla v pořádku a tak jsme mohli dát odpočinout nohám, ve kterých jsme měli téměř 40 kilometrů. Závěrem chci poděkovat všem účastníkům za výbornou atmosféru i úžasné sportovní výkony.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.