Ostatní aktivity

Orlíci postoupili na finálový turnaj

Sobota na přelomu května a června patří již tradičně župnímu fotbalu v Bystřici. Letošní rok byl tento turnaj zároveň kvalifikací v kategorii žáků a mužů. Mezi žáky nakonec dorazilo jen Nové Město a tak si mimo soutěž zahrálo ve vyšší kategorii s Bystřicí, Čebínem, Rovným a Žďárem.

Možnost zahrát si proti starším protihráčům zvyšovalo klukům sebevědomí a leckdy k zajimavým výsledkům přispělo i to, že soupeř nebral tyto zápasy vážně. A tak naši relativně bez problému porazili Bystřici 7:1 a svedli vítěznou bitvu s družstvem Rovného. V zápasech s Čebínem a Žďárem sice kluci povětšinu doby drželi se soupeřem krok, ale třeba v rychlosti a zakončení byl věkový rozdíl přece jenom znát. Tyto zápasy prohrály 1:5 a 0:5.

Předvedené výkony stačily na 2. místo v župním turnaji za Žďárem a alespoň získaly pro své starší spoluhráče, kteří se poslední dobou nemohou nějak sejít, důležité body do župní soutěže. Škoda jen, že kluci nenastoupili oficiálně za muže, protože i v žákovském složení dokázali své technické a herní dovednosti. A jak se později ukázalo, oficiální druhé místo v kvalifikačním turnaji by stačilo na postup na zářijový finálový turnaj mužů.

Pořadí župního turnaje:

1. Žďár nad Sázavou 10:1 12b

2. Nové Město na Moravě 9:11 6b

3. Rovné 3:2 6b

4. Čebín 8:6 4b

5. Bystřice 5:15 1b

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.