Ostatní aktivity

Orlíci postoupili na finálový turnaj

Sobota na přelomu května a června patří již tradičně župnímu fotbalu v Bystřici. Letošní rok byl tento turnaj zároveň kvalifikací v kategorii žáků a mužů. Mezi žáky nakonec dorazilo jen Nové Město a tak si mimo soutěž zahrálo ve vyšší kategorii s Bystřicí, Čebínem, Rovným a Žďárem.

Možnost zahrát si proti starším protihráčům zvyšovalo klukům sebevědomí a leckdy k zajimavým výsledkům přispělo i to, že soupeř nebral tyto zápasy vážně. A tak naši relativně bez problému porazili Bystřici 7:1 a svedli vítěznou bitvu s družstvem Rovného. V zápasech s Čebínem a Žďárem sice kluci povětšinu doby drželi se soupeřem krok, ale třeba v rychlosti a zakončení byl věkový rozdíl přece jenom znát. Tyto zápasy prohrály 1:5 a 0:5.

Předvedené výkony stačily na 2. místo v župním turnaji za Žďárem a alespoň získaly pro své starší spoluhráče, kteří se poslední dobou nemohou nějak sejít, důležité body do župní soutěže. Škoda jen, že kluci nenastoupili oficiálně za muže, protože i v žákovském složení dokázali své technické a herní dovednosti. A jak se později ukázalo, oficiální druhé místo v kvalifikačním turnaji by stačilo na postup na zářijový finálový turnaj mužů.