Kategorie: Sport
Zveřejněno: 25. 10. 2003 0:00
Napsal Mgr. Tomáš Mrázek
Zobrazeno: 470

V sobotu 25. října se uskutečnil kvalifikační florbalový turnaj dorostenců v Kunštátě. Z původního počtu 10 lidí se nakonec zúčastnilo pouze 5, neboť někteří hráči měli jiné zájmy. V tomto složení jsme dorazili do Kunštátu kolem deváté hodiny.

Po nástupu všech 9 družstev došlo k rozlosování do tří skupin. Do 2. skupiny se spolu s námi ještě dostali Šitbořice a Těšany. Hrálo se na tři třetiny po pěti minutách. Kvůli špatnému rozlosování jsme se dostali na řadu až po více než hodině. Díky této nepřízni osudu a naší nesehranosti se nám v zápase příliš nedařilo a rozehřátější soupeř z Těšan se lehce dostal do vedení, které si bezproblému udržel až do konce. Na naší prohře 9:1 se nejvíc podepsal fakt, že jsme neměli nikoho na střídání.

Na další zápas jsme vystřídali gólmana, abychom si všichni zaběhali. Ani zápas se Šitbořicemi ovšem nezačal šťastně. Soupeř se lehce dostal do vedení již po 5 vteřinách hry, kdy po rozehře kapitán soupeře obešel všechny naše hráče a skóroval. Díky tomuto počátečnímu šoku jsme obdrželi ještě druhý gól. Soupeř začal hrát laxně a pokoušel se o parádičky a tak jsme se ve 2. třetině konečně dostali do tempa a vyrovnali góly Tomáše Vlčka a Tomáše Mrázka. Třetí třetinu jsme začali vlažně, čehož soupeř využil. Tím nás nesrazil, ale vybudil k lepšímu výkonu který zahájil Marek Ondřejka a dovršil v závěrečné minutě Tomáš Mrázek. Bohužel ze skupiny postupoval pouze první tým a tak jsme jeli domů v přeplněné škodovce.