Ostatní aktivity

Mladým orlíkům utekl postup o vlásek

V sobotu 31. ledna uspořádala jednota Nové Město na Moravě v hale v Bystřice nad Pernštejnem kvalifikaci pro ústřední turnaj v sálovém fotbalu starších žáků pro oblast Vysočina a Čechy. Tohoto turnaje se zúčastnily celkem čtyři týmy: Blovice, Kuřim, Luka nad Jihlavou a "domácí" Nové Město.

Při zahájení přivítal účastníky ředitel turnaje br. Německý a seznámil je se systémem hry a poté předal slovo rozhodčímu, který seznámil účastníky s pravidly. Vedoucí družstev si losovali pořadí v tabulce a za krátkou chvíli bylo vše připraveno na první zápas.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Blovice a po napínavém průběhu jsme zvítězili 5:3. V druhém utkání porazila Kuřim Luka nad Jihlavou 8:1. V třetím zápase jsme nastoupily proti Luce nad Jihlavou a po prvním poločasu jsme prohrávali 3:0, během druhého poločasu jsme dokázali získat si převahu nad soupeřem, ale z mnoha šancí se nám podařilo proměnit pouze jedinou a tak jsme podlehli soupeřům 1:3. Ve čtvrtém zápase si hráči Kuřimi velice s přehledem poradili se svým soupeřem z Blovic a porazili ho 15:1. Páté utkání bylo pro naše družstvo klíčové. Případné vítězství nad družstvem Kuřimi nám zachovávalo možnost postoupit do finálového turnaje. V první půli se nám podařilo dlouho nepustit soupeře do vážnějšího ohrožení naší brány a dokonce jsme se ujali dvakrát vedení. První poločas skončil naším vedením 2:1, v druhé půlce nám nevyšel začátek a brzo jsme dvakrát inkasovali. Soupeř nás začal přehrávat a získával na převaze. Nakonec jsme prohráli 5:3 což znamenalo, že budeme po dlouhé době chybět ve finálovém turnaji. V poslední zápase porazila Luka 14:1 Blovice.

Celkové pořadí:

1. Kuřim

2. Luka nad Jihlavou

3. Nové Město na Moravě

4. Blovice

Naši hráči: Drdla Marek, Fuksa Jiří (brankář), Ondřejka Marek, Hradecký Jan, Horňas Ondřej, Nejedlý Zdeněk, Pálka Vojtěch, Šandera Vojtěch

Trenéři: Kuchta Jiří, Německý Lukáš

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Hájkova 403, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.