Home

Ahoj Radime, náš bulldogu s křídly orelskými... Co a případně kdo tě
do florbalu přitáhl? Mám na mysli do Orla, když jsi začínal jako hráč...

 

No tak to už si úplně nevzpomínám. Vím, že jsem hrál už předtím, ale ne v oddílu, ale jen tak pro zábavu. Začalo mě to dost bavit a chtěl jsem novou výzvu v podobě klubu. Rozhodl jsem se tedy pro místní klub.

 

Ještě zůstaneme u hráče – čeho si jako hráč ceníš nejvíc během svého
působení v týmu?

 

 

No tak málo toho není, v paměti mi zůstalo poměrně dost věcí.

 

 

Chtěl bych začít asi nastoupením do první ligy dorostenců, což se mi povedlo pod trenérem Jakubem Čuhelem, který mě vzal na domácí turnaj do Bystřice, což bylo v sezóně 2017/18.

 

 

Další věcí, kterou bych chtěl zmínit je stříbrná medaile kterou jsme dokázali vybojovat v sezóně 2021/22 s juniorským týmem, kde jsem hrál a zároveň trénoval náš tým.

 

 

A na závěr jsem si nechal něco na co nezapomenu, a to nastoupení do A týmu mužů.

 

Proč jsi začal v průběhu let trénovat? Máš odhad (víš přesně), kolik
let trénuješ, a kolik jsi tak odtrénoval zápasů?

 

No tak začal jsem trénovat vlastně náhodou. V klubu hledali někoho, kdo by se toho ujal a já si řekl, proč to nezkusit. No a začal jsem trénovat.

 

Když se poohlédnu na roky trénování tak to zase tak dlouho nebude, licenci mám od roku 2019, což jsou teprve 4 roky. Ale co vím, tak jsem trénoval minimálně 2 roky jako asistent.

 

 

Ještě k těm odtrénovaným zápasům. Ono nejsou zápasy jako zápasy, ale podle oficiálních údajů z českého florbalu to je 162 ligových zápasů. Samozřejmě byly i nějaké přátelské zápasy a také by se k tomu mohly připočítat i zápasy v Orelské lize, což je zhruba dalších 50.

 

Je Orelský tým v něčem výjimečný? Co by naopak oddíl potřeboval, co
mu případně chybí?

Musím říct, že každý tým je v něčem speciální. Orelský tým byl skvělý učitel, ať už myslím trenérský nebo hráčský. Další věcí, kterou bych chtěl vyzdvihnout je spolupráce, kterou jsme společně získali mnoho.

 

 

Co oddílu chybí? Chybí ještě pár lidí, kteří by do toho byli nadšení jako já a pomohli by zdokonalovat schopnosti hráčů. V klubu totiž chybí trenéři a doteď nechápu, jak to ti stávající mohou zvládat.

Ještě jsem měl jednu takovou myšlenku v hlavě. Pár let už jsem přemýšlel, že klubu chybí hymna, což by klub určitě povzneslo na další úroveň.

 

Jaký jsi byl, podle svého mínění, trenér? Vyzdvihl bys nějaké své
silné stránky? Případně zmínil slabé?

 

 

Každý trenér má nějaké své pro a proti. Podle sebe jsem byl dost klidný což může být v nějaké chvíli pozitivní, ale i negativní. Chtěl bych tedy zapracovat na nějakém režimu, který by byl výhodný ve většině situací.

 

Na jaké nové výzvy se hlavně v Bulldogs těšíš? Máš nějaké plány na
tento rok, 3 roky, 5 let, ...?

No tak výzev bude opravdu hodně. Jen ta první, a to vést mládež takto výjimečného klubu je velká výzva. Dál se moc těším na letní turnaje, kde bych rád získal medailový úspěch.

 

 

Tento rok pro mě bude dost poznávací, nové prostředí, kolegové a hlavně hráči, na které se už teď moc těším. A co bude za pár let? Těžko říct, necháme se společně překvapit.

Zůstaneš v kontaktu s hráči a trenéry z Nového Města? Byla nějaká
rozlučka s týmem?

Tak pokud si vzpomenu nejprve na rozlučku, tak by se dalo říct, že nic tak skvělého jsem ještě nezažil. Byla to nečekaná akce, kam přišli snad skoro všichni z klubu. Bylo to tak skvělé, že jsem se nebyl schopný ubránit slzám a nebyl jsem jediný.

 

 

V kontaktu samozřejmě zůstanu, s hráči jsme měli na posledním společném tréninku takovou motivační a zároveň rozlučkovou řeč, kde jsme si slíbili, že pokud bude něco potřeba, přijedu za nimi.

 

Myslíš, že se jednou do novoměstského kolektivu orlů vrátíš?

Jak jsem již říkal na předchozí otázku, těžko říct, co se stane za rok, dva, pět, ale tuto variantu nevyvracím.

 

Co bys místnímu oddílu ještě vzkázal?

 

 

Bylo to s vámi moc fajn, děkuji za všechno, co jste pro mě udělali a za všechno, co jsme spolu prožili. Pokud budete cokoliv potřebovat, ozvěte se mi.

 

Ještě jednou díky moc

 

Radim

 

Podporují nás ...

město Nové Město na Moravě
Kraj Vysočina
Národní sportovní agentura

Odkazy

eflorbal.cz
SANASPORT
LEXX
Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.