Muži „A“ v sezóně 2017/18 – Kapitána těší, že junioři zapadli do týmu

Začnu klasickými čísly, které si můžete podrobně přečíst na: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/liga-vysociny-muzu. Zopakovali jsme 8. místo na Vysočině, bohužel jsme prohráli dva poslední zápasy a nedotáhli to o 1-2 místa výš. Na začátku jsem měl, trochu jen ve skrytu duše, pocit, že bychom to mohli zvládnout na nějaké 3.-4. místo… Co se kanadského bodování týče, tak nejlepším střelcem byl David Krejčí a v asistencích Tomáš Mrázek. Podrobněji to uvidíte opět na stránkách soutěže…

V sezóně se alespoň do 1 zápasu zapojilo výrazně víc hráčů než loni. Celkově dva gólmani Petr Šenkýř (7 zápasů) a Jakub Sedlařík (15 zápasů). V poli poté 17 hráčů! Bohužel u některých to byla jen epizodní role (Petr Svoboda 2, Jarda Novák 4 a Jakub Ondráček 2 zápasy). Pod 10 zápasů měli ještě Matěj Trödler, Jiří Tatíček, Jiří Dobrovolný a Petr Paleček, který se v průběhu sezóny vyměnil s Honzou Svobodou (Bystřice). Honza stačil nastřádat 11 zápasů a stačil se dostat na 3. místo v bodování týmu.

Přibližně polovinu zápasů měli ještě Jakub Čuhel (14) a Ondřej Novotný (10). Celou sezónu tak jezdili hlavně Tomáš Mrázek (18), David Krejčí (15), Bohuslav Šotola (20), Jiří Sláma (16), Štěpán Sláma (20), Martin Hrdlička (16) a Vojtěch Tatíček (16). Pomyslným „stachanovcem“ týmu byl Daniel Kršek, který odehrál všech 22 zápasů.

Je škoda, že i při takovém počtu se 5x stalo, že jsme nedali dokupy dvě kompletní lajny. Florbal nás ale neživí a spousta studentů a pracujících už má zcela jiné priority a starosti. Když si vzpomenu na minulou sezónu, kdy jsme byli rádi za 8 hráčů do pole, tak letos to bylo zlaté. Toho jsme docílili angažováním několika hráčů z Bystřice (celou sezónu nakonec dva). A hlavně se zapojili po delší době junioři, a to v nemalém počtu. Pravidelně s muži hráli v sestavě 4 junioři. V následující sezóně by se mohlo zapojit několik dalších. Toto beru jako ohromné pozitivum. Hoši se zvládli adaptovat a stali se oporami týmu.

Úvod sezóny nám vůbec nevyšel. V týmu se objevilo mnoho nových tváří a trvalo než si vše sedlo. Z prvních 6 zápasů jsme pouze jednou vyhráli. Pak jsme párkrát bodovali a porazili i v té době první Shooters Jihlavu. Po 10 zápasech jsme tak měli jen 8 bodů. V druhé polovině sezóny se nám již začalo dařit více a získali jsme dalších 19 bodů. Snad navážeme na lepší jarní výsledky příští sezónu hned od září.

Dlouhodobě náš florbal „trpí“ tím, že zde nemáme halu. Halu, ve které bychom mohli trénovat na prostoru odpovídající soutěžním zápasům. Hrajeme v tělocvičně Gymnázia, která je výborná, ale rozměry cca 27x14 se nemůže oficiálním rozměrům 40x20 rovnat. A je to znát nejen v mužích, ale i v mladších kategoriích. S halou by se naše výkonnost opět zvedla. Pevně věřím, že se jí brzy dočkáme! I když se nám to díky horolezecké stěně protáhlo i prodražilo… Aktuálně díky vyšším nákladům stále není známa firma, která by se do této stavby pustila. Snad se ve 2. kole konečně najde zájemce a v roce 2020 se dočkáme!

Dalším problémem byla občas účast na tréninku. Ty máme „jen“ dva týdně, ale víckrát se ze studijních, osobních a pracovních důvodů nesejdeme.

Vím, že možná zním trochu pesimisticky, ale tak to není! Pokud se tým udrží pohromadě a přijdou další junioři, tak zde roste skvělý tým. Potenciál na to má! Co můžeme očekávat od další sezóny? Ještě jednou zmíním – hlavně potřebujeme udržet široký kádr. Od toho se budou odvíjet kvalitní tréninky (i soustředění) a tím porostou výkony v soutěži. Když budeme navíc schopni zapojit víc tréninků na hale (v Bystřici nebo ve Žďáře), tak by se měl zlepšit i náš systém hry. To je náš velký kámen úrazu. Dorostence máme kvalitní a rostou nám nástupci. Dva roky teď hráli celostátní soutěž a budou ji hrát i tu následující sezónu, i když ve spolupráci se sousedním Žďárem. Početně nás není na udržení soutěže dost.

Budoucnost je ve hvězdách… Já ovšem myslím pozitivně a odvažuji se říct, že následující sezónu budeme usilovat o vyšší příčky než letos. Věřím, že takové třetí místo můžeme uhrát. A pokud si vše sedne, tak třeba zabojovat i o postup. Musíme na tom pracovat jak samostatně, tak jako tým. Sílu na to máme. Samo to nepřijde…

#makejvic #orelnmnm #muziA

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.