Florbal - dubnový report

Mužům závěr nevyšel, končí šestí. Dorost o skóre pátý

Mužům skončila sezóna v Regionální lize nakonec obsadili 6. místo díky 12 výhrám z 24 zápasů. Umístění je mírným zklamáním, jelikož alespoň před sousední Bystřicí jsme být chtěli, v sezóně jsme je navíc 2x ze 3 zápasů porazili. Ligu vyhrál sousední Hippos Žďár, jehož čeká ještě playoff o postup do Divize. Bodově tým táhl kapitán František Košík – 47 gólů a 27 asistencí. Přes 20 bodů se dostalo 6 ze 17 hráčů oddílu. Příští rok tak naše muže čeká pokračování v Regionální lize. Už teď to vypadá, že tým posílí dva bývalí hráči ze Žďáru a Bystřice. Důležité ale bude to, jak se podaří zapojit juniory.

Dorostencům sezóna už také skončila a skončili na 5. místě, když od čtvrté Jihlavy je dělilo jen skóre. Sezóna skončila téměř nad očekávání dobře. První tři týmy byli výkonnostně jinde a my tak hráli vrchol ve zbytku tabulky. Až na výjimky přistoupili hráči k sezóně zodpovědně a s dobrým nasazením. Trenéři si pochvalovali hlavně skvělý týmový duch, kdy ani prohry psychicky tým nepoložily. Hodně „vyrostl“ během sezóny kapitán Tomáš Kozel. Nejen herně, ale i psychicky během roku hodně dozrál a týmu to pomohlo. Sekundoval mu ještě David Šedý, ostatní hráči se už tolik bohužel gólově neprosazovali. V bráně jsme navíc měli neskutečné opory, Michal Novotný i Tomáš Vlček byli celý rok výborní.  

Starší žáci zvládli svá utkání v závěru základní části skvěle a vybojovali si postup na finálový turnaj OFL, který odehrají 8. května v Kuřimi. Je to kousek, tak můžete dojet fandit. Vypravíme i oddílový autobus!

 

Podzimní část sezóny 22/23 - přípravka

Přípravka naskočila do ligy Vysočiny přípravek, kde se jí docela dařilo. Největší důraz je však v našem týmu kladen na týmovost a rozvoj ne jen po florbalové stránce ale celkově po sportovní stránce. Podařilo se nám zapojit nová cvičení která kluky baví. V soutěži si vedeme velice slušně i když se tady na tabulku nehraje. Týmovým tahounem se zde jeví slibný Filip Čuhel. Samozřejmě není to o individuálních výkonech ale hlavně o týmu, ve kterém si dobře stojí Lukáš Mokrý, Oros Jan, Oros Matěj, Krampol Šimon a další naši členové.

 

 

 

 

Podzimní část sezóny 22/23 - elévové

Elévové opět naskočili do Ligy Vysočiny elévů, kde hrají na turnaji 4 až 5 utkání, která trvají 15 minut. Na zápasy jezdí obvykle 6-7 hráčů, kdy základ týmu tvoří už víceméně specializovaný gólman Matyáš Kobza a v poli sehraná dvojice Vojta a Vítek Follprechtové. Další hráči se nenechávají zahanbit a jak Honza Polcar, Radim Paleček, Filip Čuhel i Maxmilián Koutský mají svůj podíl na většině z mnoha vítězství, které tito kluci vybojovali. Tato kategorie teší trenéry, většinou krásnou nesobeckou hrou s pěknými přihrávkami, na kterou je radost se dívat. Kluci i pěkně drží při sobě a vytvářejí pohodu v týmu.

 

 

 

 

Podzimní část sezóny 22/23 - mladší žáci

Po sezóně 2021/22, kdy jsme měli relativní dostatek až přebytek hráčů v této kategorii, jsme se rozhodli přihlásit mladší žáky do soutěže Ligy Vysočiny mladších žáků. Týmy hrají na turnaji dva zápasy dlouhé 3x10 minut, v poli je 5 hráčů plus gólman.

Číst dál...

Podzimní část sezóny 22/23 - starší žáci

Vzhledem k relativně slabší hráčské základně nastupují novoměštští orli v kategorii starších žáků v sezóně 2022/23 v Orelské florbalové lize, kde se hraje turnajovým systémem v jednotlivých divizích a nejlepší týmy z jednotlivých divizí se na konci sezóny potkají na finálovém turnaji.

Číst dál...

Podkategorie

Starší žáci

Muži

Florbalové soutěžě

Sportovní soustředění

Florbalové turnaje

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.