!!! Běžecko-cyklistický souboj florbalových oddílů je u konce !!!

Celý březen, 31 dní, běhali či jezdili na kole/bruslích/koloběžkách (počítala se polovina) hráči a trenéři 3 oddílů z Vysočiny – Orlové z Nového Města, Hroši ze Žďáru a Zubři z Bystřice. Cílem nebylo pouze „naběhat“ co nejvíce kilometrů, ale všichni jsme virtuálně překonávali kilometry v rámci evropských států.
Vše začalo v Česku. Pokračovalo se přes Rakousko, Slovinsko, Itálii a Francii. Dva týmy se dokonce dostaly přes Andorru až do Španělska! Celkový počet kilometrů všech 3 týmů dohromady byl bezmála 8200 kilometrů! Pokud bychom počítali průměrnou rychlost 6 min/km (tj. 10 km/h), tak se dostáváme na úctyhodných 820 hodin sportování neboli 34 dní! Tolik dní březen ani nemá.
 
Nebylo tudíž možné tuto trasu zvládnout v jednom člověku, nebo jen v pár lidech. Celkově se souboje zúčastnilo 74 hráčů a 15 trenérů. V průměru tak v březnu každý urazil cca 92 kilometrů!
 
Všichni zúčastnění viděli svoji pozici na mapě Evropy po celý březen a přibližně každých 100 km se v příspěvcích na FB dozvědět i něco zajímavého o místě, kudy zrovna putovali. Nebo si vše mohli přečíst i ve sdíleném Google dokumentu. V komentáři pod příspěvkem je seznam těchto „záchytných bodů“ pro větší přehled.
 
A kdo tedy VYHRÁL? Chtělo by se říct, že vyhrála myšlenka této akce. Nebo chcete-li vyhráli všichni! V této době, kdy už v podstatě rok nemůžeme žít naše běžné životy, mládež se učí doma u počítače, koukáme na internet, hltáme různé zprávy, hrajeme počítačové hry, koukáme na televizi, … SPORT, a tudíž ZDRAVÍ by mělo být na prvním místě! Na to někteří zapomínají a Alzheimer jim to časem připomene…
 
Celé vedení jednoty Orla v Novém Městě je pyšné na všechny, co tuto akci vymysleli, a hlavně na všechny, co se jí zúčastnili! Jste, jsme … BORCI!
 
No dobře… Zpět od filozofování k výsledkům. Úvodní dny patřily jednoznačně Hrochům. Prvních 6 dní měli vždy nejvíc kilometrů a postupně navyšovali vedení. Na prvním místě měli v té době 760 km. Druzí Orli 529 km a třetí Zubři 378 km. Karty dost jasně rozdané!
Další dny byly poměrně vyrovnané. Změna nastala 10. a hlavně 13. březnový den. V ty dny Orlové zabrali a výrazně snížili náskok hrochů. Po 13 dnech byli v čele stále Hroši díky 1294 km, ale druzí Orli měli ztrátu už jen 56 km! Třetí Zubři už pomalu nabírali ztrátu a měli za sebou 822 km.
 
Dalším lehkým milníkem byl 20. den, kdy se Orli a Hroši dostali na naprosto stejné množství kilometrů a chvíli Orli i vedli! Další dva dny ale Hroši opět odskočili o skoro 80 km. Zubři, za které se nakonec zapojilo bohužel méně hráčů, než měli na imaginární „soupisce“, měli tou dobou již cca 500 km ztrátu. Je opravdu škoda, že se Zubrů nezapojilo více, jelikož v týmu měli fakt namakané běžce a cyklisty!
 
24. den se poprvé na delší dobu dostali do těsného vedení Orlové! To drželi až do 27. března. Den poté totiž Orlové zabrali ještě víc a už neměli jen těsné, ale relativně slušné vedení o 124 kilometrů! Bylo již zcela patrné, že boj o první místo svedou jen dva oddíly, ale udatní Zubři i dál nabíhali kilometry a drželi prapor svého oddílu s hrdostí!
 
A pak to přišlo! Poslední den! Orlové do něho šli s náskokem cca 160 kilometrů, ale nic nebylo jasné! Jen si to vezměte – pokud by se přes 30 Hrochů rozhodlo, že každý dá 20 km, tak by mohli za jediný den urazit i 600 km! Co se ale nestalo?! Orlové trhli rekord a zvládli 350 km za jediný den! Hroši si také udělali svůj rekord, ale 216 km na zvrat nestačilo.
VÍTĚZEM se tedy stali ORLOVÉ z Nového Města na Moravě za zdolaných 3254 km, což bylo ještě asi 300 km jižně od Barcelony. Na druhém místě tleskáme Hrochům a jejich 2968 kilometrům! Třetí skončili Zubři, kterým těsně unikla kulatá hranice – zvládli 1969 km.
Ještě jednou všem moc děkujeme za účast.
 
V rámci oddílu si uděláme třeba někdy i podrobnější statistiky, ale zde nešlo o jednotlivce, ale o tým! A také věřím, že celý souboj pomohl hráče i trenéry dostat z gauče do přírody!

P.S. Tak co duben? Padl tu nápad na cestu „zpět“ … Kdo dřív dorazí domů? Orlové by měli nejtěžší situaci, jelikož by museli zvládnout jasně nejdelší vzdálenost… Dokázal by někdo dohnat Zubry?
Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.