OrelCup se stává tradicí

Již se tomu stává pomalu tradice, jelikož letos jsme uspořádali tento turnaj podruhé. Domnívám se, že úroveň se opět posunula výš. Turnaj začínal prvním zápasem již v 8.30 a utkání o první místo končilo kolem půl páté odpoledne. A kdo se letos zúčastnil? Ze „zavedených“ oddílů jsme mohli vidět Fbc Vidle, Hamry nad Sázavou, Sovu Gottwaldov, Zubří i nás, Orla Nové Město. Jedinou změnou byla tedy výměna Orlů ze Žďáru za juniory Hipposu.

I přes stejný počet týmů, systém turnaje doznal změn a zajišťoval každému zúčastněnému alespoň 5 zápasů. Ti lepší mohli hrát o jeden zápas více. Všechny týmy se totiž zařadili do jedné skupiny a hráli „téměř“ každý s každým. Vždy bylo určeno každému oddílu jedno utkání, které se neodehrálo. Těmi zápasy byly Orel NMnM vs. Zubří, Hamry vs. Fbc Vidle a Sova vs. Hippos. Z našeho pohledu to nebylo optimální, jelikož Zubří bylo trochu outsiderem.

Organizace turnaje fungovala dobře, dovezli jsme si i svoje mantinely, jenž jsme nachystali. Jedinou skvrnou na výkonu bylo, že Milan Šedý se cestou vyboural, ale nikomu se nic nestalo. Bohužel za nás již v turnaji ale nenastoupil a museli jsme přeskládat řady. Do brány se postavil Běhy, první pětku tvořili Hrdli, Vítek, Čuhy, Fanda a já. Do druhé pětky Kubán, Čechy, José, Pepa K. a Ondra. Na lavičce čekal Feky. V této sestavě jsme odehráli první dvě utkání.

Nejprve s Hippos Žďár. Vyrovnaný zápas jsme z počátku dostatečně nezvládali a prohrávali 0:1. Do druhého poločasu se výkon zlepšil, ale na víc jak 1:1 to nestačilo. Druhé utkání s Fbc Vidle jsme začali ještě hůř a do poločasu prohrávali 0:3. Poté jsme se opět rozjeli a snížili na 2:3 a to jsme měli ještě několik šancí na vyrovnání nebo snad i otočení výsledku. Hlavní rozdíl v poločasech byla střelba, v prvním jsme moc nestříleli, ale v druhém jsme toto změnili. Při hře bez gólmana ale došlo k chybě na půlící čáře a bylo rozhodnuto, 2:4.

Po tomto utkání navíc odjel José, což bylo další oslabení již tak lehce prořídlé sestavy. Do hry se tedy zapojil i Feky a trochu jsme promíchali formace. I přesto, že se nám nedařilo, tak jsme doufali a věřili ve výhru proti Hamrům. Bohužel první poločas byl opět hrozný a po individuální chybě a následného nedůrazu a pokrytí forhendu jsme prohrávali 0:2. I přes spoustu střel ze střední vzdálenosti, což jsme si naordinovali, nevedla žádná ke gólu. To nás sráželo a nakonec jsme opět jen snížili na 1:2 a postupně se loučili se šancí na postup. Nikomu se nedařilo, všichni jsme hráli špatně a neustále jsme dělali laciné chyby, hráli jsme nedůrazně u své brány a míčky nám odskakovaly od hokejek. V brance Milan nemohl dělat o moc víc... Možná proti Hamrům mohl pomoct k remíze 1:1, ale nepovedlo se. V tomto utkání to neměl lehké ani Kašty jakožto jediný rozhodčí. Nemohl pokrýt všechny situace a Hamry hrály dost nečistě... Bohužel jim to procházelo.

Poslední šancí bylo porazit, v té době jasného favorita, Sovu. Bohužel Sova hrála florbal na úplně jiné úrovní a my byly pouhé stíny na hřišti. Ani podpora několika fanoušků nepomohla a my si odnesli, tentokrát jednoznačně, výprask 0:4 a celkově 5. místo.

Poslední skončilo po 4 prohrách trochu očekávaně Zubří. Tudíž los zamrzel o to víc. Ale s výkonem, co jsme předvedli, bychom si stejně asi lepší umístění nezasloužili. V dalších utkáních získali shodně po 7 bodech Fbc Vidle a Sova Gottwaldov a rozdali si to ve finále o 1. místo. O 3. místo svedli boj Hamry (se 6 body) a Hippos (3 body).

Nejprve se odehrálo utkání o třetí místo. To se vyznačovalo dobrou útočnou hrou, ale mizernou obranou. I proto se lidi nenudili a viděli celkem 7 gólů, kdy se vedení různě přelévalo a nakonec o 1 gól vyhrál Hippos a díky tomu si odvezl pohár a diplom za třetí místo.

A jak dopadlo finále? Vyhráli kluci ze Zlína nebo kompanie z Města a Brna, tedy Fbc Vidle? Utkání dle mého názoru měla Sova po celou dobou pod kontrolou a pokud jim hrozilo obdržení gólu, tak je podržel gólman. Nakonec utkání skončilo 2:0 pro Sovu a zaslouženě si odvezla pohár a další drobnosti za 1.místo v turnaji, kdy ztratila pouhý 1 bod ve skupině za remízu 1:1 s Fbc Vidle. Ale aby to klukům z Vidlí nebylo líto, vyhrál jejich hráč cenu pro nejlepšího střelce.

Můžeme tedy turnaj hodnotit pozitivně nebo spíše negativně? Co se organizační stránky týče, tak určitě pozitivně. Oproti prvnímu ročníku jsme zvolili delší trvání turnaje a celý průběh byl poklidnější. Celkově jsme zvýšili i reputaci turnaje a věřím, že příště budeme mít šanci přivítat nějaké nové týmy, kterým to letos nevyšlo. Každopádně úroveň turnaje stoupá a příští rok opět vychytáme nějaké „mušky“ a bude to ještě lepší.

Co se ale herních výsledků týče, tak to byla bída. Podobně jako loni. Systém 5+1 nám naprosto nevyhovuje a nedokázali jsme se dostatečně přizpůsobit. Navíc chybělo několik opor jako Rovy v bráně, Kašty nebo Jiří v poli a v neposlední řadě několik hráčů mělo nové hokejky nebo alespoň čepele. I proto, ale nejen proto, jsme vyhořeli.

Příští rok se turnaj s největší pravděpodobností zopakuje a věřím, že do třetice se nám konečně podaří kvalitní výsledek!

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.