Starší žáci osmí z 15 na Vysočině a bronz z turnaje Hejtmana

Starší žáky i letos vedla dvojice Tomáš Mrázek a Jiří Dobrovolný. Často jim vypomáhal i Radim Lempera. Na turnaje s hráči nejčastěji jezdil Tomáš. Věkově v kategorii bylo letos 10 hráčů do pole a 1 gólman. Pravidelně žáky doplňovali mladší žáci – 4 do pole a 1 do brány, výjimečně se zapojili i jiní. Jmenovitá sestava na konci článku.

Soutěž starší žáků se hraje košovým systémem, kdy je 15 týmů rozděleno na 3 skupin a hrají mezi sebou o postupy/sestupy mezi těmito výkonnostními koši. Po každém kole jdou dva týmy o koš výš a dva týmy o koš níž. Trochu zmatek do toho vnáší pořadatelství, ale celkově to soutěž ovlivní minimálně. Hoši začínali ve třetím koši a občas se dostali do koše druhého. Tak to bylo po celý podzim. Od října do konce listopadu nás trápil nejen covid, ale i další virózy a často jsme na turnaje jezdili v malém počtu hráčů, což se projevovalo hlavně v závěru každého turnaje.

Od prosince jsme začali jezdit ve větším počtu a zlepšili jsme se i herně. I proto jsme v únoru hráli zápasy v prvním koši. Smůla se nám ale nalepila na boty, jelikož většina týmu onemocněla covidem a my první koš odehráli spíše s mladšími žáky. I když jsme porazili Bystřici, pozdějšího vítěze celé ligy, tak jsme spadli o koš dolů zase.
V celkové tabulce jsme se nakonec umístili na osmé příčce z 15 týmů, což bylo asi spravedlivé. Svoji zlepšenou hru jsme potvrdili i na závěrečném turnaji o Pohár Hejtmana, ve kterém jsme porazili 3 ze 4 soupeřů. Stopku nám vystavil Havlíčkův Brod, se kterým jsme padli po prodloužení.

To byly „strohé týmové statistiky“. Mezi ty individuální patří výrazné vyzdvihnutí výkonů našich gólmanů, Michala Novotného, ale i Tomáše Vlčka z ml. žáků. Michal v lize uhájil prvenství v nejmenším počtu obdržených gólů – 1,97 na zápas. Druhý Kučera měl 3,2! Tomáš se v průběhu roku také mocně zlepšoval a několikrát nás podržel. Michal si párkrát zahrál i v poli a jednou dal málem i hattrick! Mezi hráči v poli nás bodově táhli Tomáš Kozel s 37 góly a 20 přihrávkami a David Šedý s 28+16.

Naší hlavní zbraní byla obecně obrana. Hráli jsme důrazně, dobře jsme si většinou rozebírali soupeře a blokovali střely. Do toho skvělí gólmani. Tým tak dostal nejméně branek z celé ligy – 77. Druhý Pelhřimov jich dostal 103. Dopředu nás ale trápila většinou přesnost zakončení a finální přihrávky. Vstřelili jsme tak „jen“ 132 branek (8. místo).

Co už nevyčtete z čísel? Primárně musím pochválit docházku na tréninky, i účast na turnajích. Hoši se občas omluví, ale až na výjimky to jsou vážné, většinou zdravotní, důvody. Na tréninku se pravidelně setkáváme už 30 minut předem a rozběháváme se na atletickém stadionu, případně na chodbě ve sportovní hale. Pochválit musím i postupně zlepšující se týmový duch i motivační výkon kapitána Tomáše Kozla (a jeho rozcvičky). Obojí se v průběhu roku zlepšilo a bylo to znát i na předváděné hře.

Abych jen nechválil, tak občas vázne komunikace s hráči, a hlavně je potřeba zapracovat na individuální technice. Taktika a secvičené akce mohou být sebelepší, ale pokud vám při tom odskočí míček od čepele, dáte si skákavou přihrávku, nebo netrefíte odkrytou branku, tak to ani sebelepší taktika nevykompenzuje. I v taktice ale hoši udělali krok vpřed a jakmile zpřesní jednotlivé úkony, bude to zase o úroveň jinde.

Byla to zase radost trénovat kompletní sezónu. Vidět kluky makat a jít si za vítězstvím. Vidět je makat i na tréninku. Někdy se jim taky nechtělo, ale obecně jsem se sezónou spokojen. Dokázali jsme párkrát porazit i nejlepší týmy v lize (Bystřici, Kněžice, SK JeMoBu, …) a to se počítá. Příští rok budeme hrát po dlouhé době v dorostencích soutěž Českého florbalu – bude to výzva nejen pro hráče, ale i pro trenéry. V neposlední řadě děkuji i rodičům za jejich podporu dětí ve sportu, a tak potřebném ježdění auty na turnaje. Bylo také skvělé je slyšet v hledišti a sdílet tak radost i smutek.

Florbalu zdar!

Tabulka: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni-kose/liga-starsich-zaku-sk5#liga-starsich-zaku-sk5-A

Letos do zápasů zasáhli:
    • Tomáš Kozel, C
    • David Šedý
    • Marek Lukeš
    • Jakub Lukášek
    • Jáchym Chalupský
    • Jan Follprecht
    • Matyáš Lom
    • Adam Bureš
    • Jan Šedý
    • Martin Křivánek
    • David Lukeš
    • Michal Novotný, G
    • René Alexej Simon
    • Adam Trödler
    • Milan Bizoň
    • David Šustáček
    • Adrian Oliva
    • Tomáš Vlček, G

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.