Muži i starší žáci po 4 zápasech bez prohry

Muži "A" zvládli úvodní utkání soutěže s nadějnými výsledky. Starší žáci ještě lépe!

Nejprve muži odehráli domácí turnaj v Bystřici. Oba své zápasy prohrávali, ale zvládli je otočit a vyhrát shodně 4:3. Nejprve nad Světlou nad Sázavou a poté i nad Bystřicí "B". Oba zápasy se hodně podobaly v naší bojovnosti, důrazu a týmovému duchu. Na kvalitě souhry ale musíme zapracovat. Několikrát nás zachránil i navrátivší se gólman Jakub Sedlařík. V poli si své premiéry v "A" týmu užili Vojtěch Tatíček a Lukáš Just. Lukáš si dokonce dal svůj první gól!

Druhý turnaj odehráli v Třebíči. Zde nejprve zavzpomínali na hezké zápasy před 2 lety a poté se pustili do Snipers Třebíč. Ti brzy vedli, ale my jsme dokázali odpovědět a už jsme soupeře do vedení nepustili. Výhra 8:5 určitě zasloužená, ale kombinace stále vázla. Důraz a snaha ale byla na naší straně. Druhý zápas po 20 minutové pauze začal výborně a my i díky přesilovce brzy vedli 2:0. Poté si Salamandra Apoly vzala oddechový čas... My měli další přesilovku, ale tu jsme zahráli špatně a z brejku snížili na 2:1. Od té doby jsme hráli špatně až do konce druhé třetiny, to byl ale už stav 2:5! Snažili jsme se zjednodušit hru a víc střílet. To vedlo k úspěchu a průběžně jsme srovnali na 5:5. Ve hře nás držel i Petr Šenkýř v bráně. V poslední minutě jsme měli na florbalkách i vítězství, ale výborná šance gólem neskončila. Pravděpodobně zasloužená remíza 5:5.

V zápase se trefili i oba nováčkové Lukáš Just a Vojtěch Tatíček. Nejvíce v těchto dvou zápasech bodoval Jakub Čuhel, ale hlavní jsou body v tabulce, na kterou se zatím dívá hezky. V čele je sice suverénní Fbš Jihlava s 18 body za 6 výher, ale my po 4 zápasech opanujeme třetí místo. Většina soupeřů má navíc už zápasů šest.

A co starší žáci? Jak to u mladíků je, tak každý rok se mění sestava, generace od generace a i letos tomu nebylo jinak. Velkou zkoušku si na sebe ušili i noví trenéři z řad dorostenců - Dan Kršek a Míša Malinová. První zápasy v sezóně byly trochu nervózní a velice vyrovnané. Bystřici žáci porazili 4:2 a Havlíčkův Brod 4:3. Šest bodů se ale počítá! Druhý turnaj je čekal výlet do Žďáru a zápasy s "A" i "B" týmem Hipposu. Nejprve smetli "B" tým 22:5 a poté měla přijít velká zkouška proti "A" týmu. Našim hráčům ale vše vycházelo a nakonec vyhráli přesvědčivě 11:4. Gratulace!

První místo tak patří Novému Městu, paráda! Hodně lidí s tím tolik nepočítalo, ale sezóna je teprve v začátcích a může se stát cokoliv. Musíme vydržet v nasazení a snad budeme pokračovat v nastoleném trendu.

Další zápasy mají st.žáci na programu 30. října v Přibyslavi. Muži se představí 6. listopadu v Ledči. Nejbližší utkání jsou na řadě ale u mužů "B" ve Žďáře 23. října. Mladší žáky čeká premiéra v OFL až 5. listopadu. Držíme pěsti!

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.