Dorost i starší žáci vítězní tuto neděli

Dorost prvním rokem hraje nejvyšší soutěž a od začátku dokazuje, že se s námi musí počítat. Na prvním turnaji jsme sice ztratili zápas s Okříškama, ale na turnaji v dalekém Náchodu jsme chtěli ukázat, že umíme vyhrávat. A že chceme vyhrávat.

Nejprve jsme nastoupili k zápasu s FBC Sion - DDM Nová Generace. Od počátku měli naši navrch a na začátku třetí třetiny svítil na tabuli již stav 6:0, které se dostalo až na konečných 9:3 a naši si došli pro zasloužené 3 body. Hattrickem se blýskl kapitán Jan Svoboda.

Druhý zápas s Jindřichovým Hradcem sliboval vyrovnanější partii, což se potvrdilo. Po 10 minutách jsme po gólech Chajdyho a Banyho vedli 2:0, ale poté jsme 3x inkasovali a po 23 minutách prohrávali 2:3. Do vedení nás postupně poslali Pája Humlíček a Honza Svoboda. A po gólu Bojdy jsme vedli již 5:3. Soupeř ale opět srovnal! Minutu a půl před koncem ale rozhodl zápas Petr Svoboda alias Bany a pojistku do v podstatě prázdné brány přidala posila ze Žďáru, Lukáš Zeisel. Výhra 7:5 těší na srdci, ale zápas to byl více než vyrovnaný. Dle slov hl. trenéra Jakuba Čuhela to byl rozhodně nejkrásnější zápas sezóny. Akce střídala akci a kombinace na obou stranách byly velice pohledné.

V lize patří našim dorostencům krásné 5. místo, kdy mají odehrány pouze 4 utkání. 3 týmy ze 4 před námi mají zápasů již 6. Zatím suverénní jsou pouze Pardubice, které mají po 6 výhrách 18 bodů a skóre 44:13. Naši se pyšní skórem 29:21, kdy nejpilnějším střelcem a nahrávačem je Filip Chalupa s 13 góly a 6 přihrávkami. Dík patří ale všem, i Míši v bráně! Jen tak dál, pánové a Míšo! Už teď se těšíme na domácí turnaj 12. listopadu.

Tabulku najdete na: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/prvni-liga-dorostencu/

Starší žáci letos již třetím rokem hrají Ligu Vysočiny a zatím vstoupili do soutěže perfektně. Po 4 zápasech nepoznali porážku a chtěli to dokázat i na třetím turnaji. Na něm se nejprve střetli s SK Jihlavou, kterou jasně porazili 12:2! Jihlava zatím nezískala ani bod, ale sezóna je dlouhá. Další zápas "měl" být podobný, ale možná i kvůli absenci kapitána Pavla Humlíčka, který hrál s dorostem, byl zápas velice vyrovnaný a konečná výhra 6:4 nad Přibyslaví více než vydřená. Ale 3 body jsou 3 body a historie se na vývoj neptá. Našim tak patří první místo s 18 body! Druhá Světlá ale ztrácí pouze 2 bodíky díky jedné remíze. Vzájemný zápas jsme ale s nimi ještě nesehráli, to teprve ukáže charakter našeho týmu!

Tabulku najdete na: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/liga-vysociny-starsich-zaku

Všem moc gratulujeme a doufáme, že se bude dařit v ČFbU i nadále. Letos totiž zatím celkově v ČFbU 12 výher, 1 remíza a 1 prohra.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.