Víkend přinesl radost i smutek

V prvním listopadovém víkendu jsme měli na programu dva turnaje OFL a jeden turnaj ČFbU. Nejprve se v sobotu představili na letošní premiéře mladší žáci. Los na turnaj v Adamově byl krutý a hned na úvod nás čekali horcí favorité z minulých let - Boskovice a Adamov.

Hlavní trenér Tomáš Mrázek vzal na turnaj oba gólmany - Michal Žváček a Martin Charvát. Martin chytal utkání s Boskovicema, Michal s Adamovem. Do pole jelo 10 hráčů - kapitán Martin Kršek a dále Filip Mareček, Ondřej Smetana, David Jun, Marek a Adam Novotní, Martin a Milan Dvořákovi, Tomáš Sláma a Jakub Svatoň. V prvním zápase jsme zvolili defenzivní taktiku, ale tu naši obránci vzali až příliš vážně a málo podporovali útočné snahy. Vpředu jsme si tak vypracovávali šance, ale střílelo se spíš ze střední vzdálenosti a gólman Boskovic předváděl výborné zákroky. A tak udeřilo na druhé straně, kdy se ujala "haluz" od půlky. A hned v dalším střídání dali Boskovice hezký gól. A když přidali i třetí, tak se to zdálo špatný... Viděli jsme ale, že jsme možná i lepší a přidali na obrátkách, i když jsme vzadu hráli na riziko. Obránci konečně začali i útočit a střílet a brzy jsme se dostali na dostřel, 2:3. Kdybychom si uměli lépe naběhnout či přihrát, určitě bychom vyhráli, ale takto to nestačilo na víc než konečných 2:3. Velká škoda...

Druhé utkání začalo ještě hůř. Hráli jsme i v oslabení po libové hře hlavou ve výskoku našeho fotbalisty Novotného :) Brzy jsme prohrávali 0:3 a Adamov nás mačkal. Poté jsme se konečně chytli a snížili na 2:3 a vypadalo to, že se dostaneme do hry... Opak byl pravdou. Od té doby nás Adamov mlel a my si odnesli debakl 2:9. Zde se určitě o štěstí/smůle nedá mluvit, musíme se výrazně zlepšit pokud máme zkoušet hrát o postup na finále. Na druhou stranu jsem na hráčích viděl radost ze hry, která vyprchávala pouze ke konci druhého zápasu. Po zápase v šatně už ovšem byla sranda hlavní náplní :)

Tabulka: http://www.orel.cz/nofl/?do=verejne_tabulka&soutez=101

V neděli poté OFL hráli i dorostenci. Ti odjeli na turnaj doplnění st.žáky, jelikož 3 dorostenci byli doma s antibiotiky a dalších 9 nebo 10 jelo na přátelák do Cerekve (příprava na ČFbU). I přesto jsme na domácím turnaji v Bystřici jasně přejeli Žďár 14:2. Jakub Novotný si připsal 7+1, Filip Chalupa 4+2 nebo 1+4 Jirka Lukášek... Další zápasy byly vyrovnanější - Blansko jsme porazili 4:1, kdy si Filip Chalupa dal 3+1. A Boskovice jsme porazili 3:1, kdy se o body podělili Chalupa, Novotný a Peňáz. Po 3 výhrách jsme tak společně s Kunštátem jediní bez prohry. Na finále postupují dva týmy. Rozjeli jsme to hezky!

Tabulka: http://www.orel.cz/nofl/?do=verejne_tabulka&soutez=108

Muži "A" měli na programu výlet do Ledče, kde se měli utkat s Přibyslaví a Okříškami. Zápas s Okříškami se ale odložil na 11. prosince do Bystřice a tudíž nás čekala pouze Přibyslav. Utkání jsme rozjeli hezky a po třech asistencích Tomáše Mrázka střelcům Davidovi Krejčímu (2x) a Jiřímu Dobrovolnému jsme vedli 3:0. Na konci první třetiny ovšem Tomáš dostal loktem přímo do oka a sanitkou odjel do nemocnice. Po vyšetřeních to vypadá na 3-4 týdenní pauzu, ale bez trvalých následků na zrak, přeju si brzké uzdravení :) Zbytek týmu nakonec dovedl zápas k vítězství 5:2, kdy dokonal hattrick David Krejčí a gól konečně přidal i Ondra Novotný. V tabulce jsme poměrně vysoko, ale teď nás čekají dva těžké utkání z týmy v popředí a bohužel nám bude chybět několik opor. Snad to zvládneme!

Tabulka: https://www.ceskyflorbal.cz/souteze/ostatni/liga-vysociny-muzu

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.