Úspěšný OFL maraton

Tento víkend proběhl OFL maraton a můžeme říct, že jsme byli úspěšní. Nejprve se v Kunštátu představili dorostenci...

Ti sice hrají 1. ligu ČFbU, ale s cílem vytížit všechny hráče, tak hrajeme i OFL, ve kterém je cílem určitě postup do finále. Ve stejný termín se konaly výběrové turnaje starších žáků i dorostenců, kde jsme celkem měli 7 hráčů, kteří nemohli nastoupit (Jan Svoboda, Petr Svoboda, Filip Chalupa a Lukáš Zeisel za dorost; Pavel Humlíček, Ondřej Srnský a Jakub Graňák za starší žáky). Hned na úvod zmíním, že dorostenci si prožili velké drama, kdy v nově postavené hale kolem 21 hodiny spadl strop, ale naštěstí krom 2-3 drobných zranění se nikomu nic nestalo. Štěstí v neštěstí...

Zpět ale k turnaji OFL. V sestavě se objevili hráči "A" týmu: Michaela Malinová (G), Bohuslav Šotola, Martin Dufek, Matouš Horváth, Daniel Kršek a Jirka Lukášek. Sestavu doplnili Josef Dostál a dva starší žáci Vítek Chalupa a Martin Žák. Úvodní zápas proti Žďáru byla spíše exhibice. Naši sousedi dojeli i včetně několika mladších žáků a naši si v poklidu došli pro vysokou výhru (cca 15:1). Druhé utkání ale stálo za to. Soupeřem byly Boskovice a my museli vyhrát, abychom udělali další krok k postupu. To se nakonec díky bojovnému výkonu podařilo a naši vyhráli 3:2! V posledním utkání mezi neporaženými jsme s Kunštátem vedli v poločase 3:1. Druhý poločas nám ale nevyšel a nakonec jsme prohráli 3:4, ale se 6 body můžeme být spokojení. V čele je Kunštát se 16 body. Stejně bodů mají i Boskovice, ale mají odehráno už 9 zápasů, zatímco my s 15 body (a vedoucí Kunštát) pouze 6. Cíl být do druhého místa je na dobré cestě. Příští turnaj bude ve Žďáře 18. února.

Tabulka: http://www.orel.cz/nofl/?do=verejne_tabulka&soutez=108

Ve stejný den hráli i muži "B". Stejné místo a proto tam z dorostu pár lidí zůstalo - Bohuslav Šotola, Daniel Kršek, Matouš Horváth a Martin Dufek. Zůstal jsem tam i já, Tomáš Mrázek (dorost jsem tam vedl z lavičky). Dále přijeli: Kryštof Novotný (G), Vít Německý, Josef Kuchta, Jan Trodler, Tomáš Štarha a František Košík. První utkání proti Kunštátu se nám nedařilo. Než jsme si zvykli na hru soupeře a na povrch, dost jsme prohrávali. Nakonec utkání skončilo 4:8. Druhý zápas proti Olešnici byl už lepší a vyhráli jsme jej 5:3. V průběhu zápasu se zranil T. Štarha, ale snad bude brzy v pořádku. Utkání moc nezvládali unavení rozhodčí, kteří toho moc nepískli. Občas to bylo o nervy... V tabulce bychom měli být někde na druhém nebo třetím místě.

Tabulka: http://www.orel.cz/nofl/?do=verejne_tabulka&soutez=111

V neděli se pak, opět pod mým vedením, utkali v Blansku se svými soupeři elévové. Ti jeli v hodně ořezané sestavě, pouze ve 4 hráčích a 1 gólmanovi. Do brány šel Jan Follprecht, narozen teprve v roce 2010! O 4 roky starší spoluhráči v poli byli Milan Dvořák, Martin Dvořák, Martin Švanda a Radim Dufek. I přes velice nízký počet hráčů a nemožnost střídat, prali se na hřišti statečně. V prvním střetnutí to proti "hoře" v bráně Vyškova nešlo a naši prohráli 1:7. Poté jsme si ovšem spravili chuť proti Blansku a vyhráli jsme vysoko 13:2! Nejvíce gólů si připisovala sourozenecká dvojka Dvořáků. V posledním utkání proti početným Bohunicím jsme doufali v hezký výsledek, ale výhru jsme moc nečekali. Kluci ale natolik makali, že opravdu vyhráli! Výhra 2:1 moc těší a hoši si to za tu bojovnost zasloužili. Hodně nám pomohl i Honzík v bráně. Díky všem! V tabulce bychom mohli být někde na 2.-3. místě.

Tabulka: http://www.orel.cz/nofl/?do=verejne_tabulka&soutez=100

Fotogalerie z turnaje elévů ZDE.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.