Elévové bronzoví na finále OFL!

Letošní sezóna OFL v kategorii elévů, pro nás začínala relativně pozdě. První turnaj a to ještě domácí jsme odehráli až 22.11.2015. Mělo to jednu velkou výhodu, měli jsme více času na zapracování nováčků do sestavy. Těch,  je v této kategorii, vždy nejvíce.

Pro domácí turnaj jsme navíc, i s ohledem na velikost tělocvičny gymnázia,  zvolili herní systém 3+1, tedy tři hráči v poli a gólman. Už na tomto turnaji se ukázalo, že touha hrát a vítězit je v týmu obrovská a někdy trochu převyšuje technické dovednosti :). V útoku se sehrálo útočné duo Milan Dvořák s Adamem Starým, které bylo postrachem pro většinu soupeřových obránců. Bránu hájil další zkušený Dvořák, tentokrát s křestním jménem Martin. 

Před posledním turnajem naší divize, jsme byli v čele tabulky a jen velký výsledkový kolotoč nás mohl připravit o postup na republikové finále. V konečné tabulce jsme nakonec obsadili druhé místo s nejvyšším počtem vstřelených branek, o které se nejvíce zasloužil, vítěz kanadského bodování naší divize Adam Starý. A my se tak mohli těšit na finálový turnaj, který se konal 9.4.2016 v daleké Velké nad Veličkou.

Tam jsme se postupně systémem každý s každým utkali s pěti soupeři. Na úvod jsme porazili Hustopeče na Bečvou 5:2, poté jsme však prohráli s Vyškovem 3:5. Další dva zápasy s týmy Brno – Bohunice a Kněždub, byly těžké a napínavé do poslední vteřiny a oba skončili naším vítězstvím v poměru 4:3. Poslední zápas jsme svedli s nejlepším týmem finále Fbc LEXX Orel Uherský Brod. K jistotě druhého místa jsme museli bodovat. To se nám však nepodařilo a po prohře 6:1 jsme nakonec obsadili bronzovou pozici.

I za tento výsledek ale musím kluky pochválit a poděkovat jim za něj. Už se těším na příští ročník, bude velmi zajímavé, kdo z letošních nováčků zaujme roli tahouna týmu a zda se podaří nahradit hráče odcházející do kategorie mladších žáků. Potenciál tu jistě je, jen neusnout na vavřínech. :)

Josef Kuchta, trenér elévů

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.