Elévové nebo přípravka?

Letošní ročník kategorie elévů se dost lišil od posledních let, kdy jsme měli alespoň pár hráčů kategorie elévů, které jsme připravovali již minulou sezónu. Letos jsme museli doufat v příchod kluků ročníků 2007-2008 aby nám doplnili pár ostřílených přípravkářů ročníků 2009 a 2010. Hned na první tréninky dorazilo několik šikovných kluků a nedorazili sami, nalákali i své mladší sourozence v klasickém 2-3letém ročníkovém odstupu.

Na první turnaj jsme tedy vyrazili s jednou čtyřčlennou lajnou elévů a dalšími asi šesti mladšími hráči. Bránu od začátku hájil velký talent Honza Follprecht, který, byť také patří do skupiny přípravkářů, nedal nikomu šanci pochybovat o tom, kdo je pánem domácí kasy. V naší divizi jsme se utkávali se třemi soupeři. Týmy Kuřimi a Boskovic, hned na úvod dali jasně najevo, že to budou oni, kdo se popere o dvě postupová místa na finálový turnaj. Tým Blanska, byť měl hráče většinou o hlavu větší, měl dosti úzký kádr, a to ho pasovalo do role outsidera.

V našem týmu se projevila velká nesehranost a nezkušenost i starších hráčů. Na druhou stranu kluky hra bavila a snažili se rvát o výsledek až do poslední vteřiny. V průběhu sezóny se k týmu připojili další kluci, kteří nám zvedli věkový průměr a mohlo to vypadat na zdramatizování zápasů se silnějšími soupeři. Bohužel na turnaje jsme měli smůlu ohledně nemocí/úrazů, a tak jsme často hráli opět v sestavě, kde figurovala většina hráčů přípravkářů. Jistě se dalo zredukovat sestavu na pár vyvolených, ale na konci turnaje bych se díval do pětice strhaných obličejů, a ne do deseti tváří, ve kterých byla touha co nejdříve si zahrát zase zápas a být zase o kus lepší.

Těžko se mi letos loučí s kluky, kteří budou od příštího roku nastupovat již za mladší žáky. Takže díky Zbyněk Starý, Lukáš Ťupa, Adam Bureš, Tomáš Kozel, David Šustáček. Zároveň se těším, že na prvním tréninku uvidím Martina Křivánka, Adama Tödlera, Reného Alexeje Simona, Filipa Šustáčka, Adama Ťupu, Honzu, Vojtu a Vítka Follprechovi, Kubu a Martina Kocandovi a zároveň i spoustu nových tváří nejlépe ročníku 2008 a 2009.

Orel Nové Město na Moravě
© 2014 Orel jednota Nové Město na Moravě, Soškova 1559, Nové Město na Moravě, IČ: 48895920, č.ú.: 2900507834/2010 (FIO)
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License. Vytvořeno vLinelabox.